Paracetamol PharmaSwiss

국가: 세르비아

언어: 세르비아어

출처: Агенција за лекове и медицинска средства Србије (Agencija za lekove i medicins)

지금 구매하세요

환자 정보 전단 환자 정보 전단 (PIL)
26-06-2021
제품 특성 요약 제품 특성 요약 (SPC)
25-06-2021
공공 평가 보고서 공공 평가 보고서 (PAR)
26-06-2021
제품 정보 제품 정보 (INF)
12-03-2022

유효 성분:

парацетамол

제공처:

PHARMASWISS D.O.O., BEOGRAD

ATC 코드:

N02BE01

INN (International Name):

paracetamol

복용량:

10mg/mL

약제 형태:

rastvor za infuziju

패키지 단위:

rastvor za infuziju; 10mg/mL; bočica staklena, 10x100mL

수업:

SZ

처방전 유형:

SZ - Lek se može upotrebljavati samo u stacionarnoj zdravstvenoj ustanovi

Manufactured by:

PHARMASWISS D.O.O., BEOGRAD

제품 요약:

JKL: 0086930

승인 상태:

OBNOVA

승인 날짜:

2021-05-31

환자 정보 전단

                                1 od 11
UPUTSTVO ZA LEK
PARACETAMOL PHARMASWISS, 10 MG/ML, RASTVOR ZA INFUZIJU
PARACETAMOL
PAŽLJIVO PROČITAJTE OVO UPUTSTVO, PRE NEGO ŠTO POČNETE DA PRIMATE
OVAJ LEK, JER ONO SADRŽI INFORMACIJE
KOJE SU VAŽNE ZA VAS.

Uputstvo sačuvajte. Može biti potrebno da ga ponovo pročitate.

Ako imate dodatnih pitanja, obratite se svom lekaru, farmaceutu ili
medicinskoj sestri.

Ovaj lek propisan je samo Vama i ne smete ga davati drugima. Može da
im škodi, čak i kada imaju iste
znake bolesti kao i Vi.

Ukoliko Vam se javi bilo koje neželjeno dejstvo, obratite se Vašem
lekaru, farmaceutu ili medicinskoj
sestri. Ovo uključuje i bilo koje neželjeno dejstvo koje nije
navedeno u ovom uputstvu. Vidite odeljak
4.
U OVOM UPUTSTVU PROČITAĆETE:
1.
Šta je lek Paracetamol PharmaSwiss i čemu je namenjen
2.
Šta treba da znate pre nego što primite lek Paracetamol PharmaSwiss
3.
Kako se primenjuje lek Paracetamol PharmaSwiss
4.
Moguća neželjena dejstva
5.
Kako čuvati lek Paracetamol PharmaSwiss
6.
Sadržaj pakovanja i ostale informacije
2 od 11
1. ŠTA JE LEK PARACETAMOL PHARMASWISS I ČEMU JE NAMENJEN
Lek Paracetamol PharmaSwiss sadrži aktivnu supstancu paracetamol,
koja deluje kao
analgetik (ublažava
bol) i antipiretik (snižava povišenu telesnu temperaturu).
Lek Paracetamol PharmaSwiss se koristi za:

kratkotrajno lečenje umereno jakih bolova, posebno nakon hirurških
intervencija,

kratkotrajno lečenje povišene telesne temperature,
kada je intravenska primena klinički opravdana hitnom potrebom da se
leči umereno jak bol ili povišena
telesna temperatura i/ili kada drugi načini primene nisu mogući.
2. ŠTA TREBA DA ZNATE PRE NEGO ŠTO PRIMITE LEK PARACETAMOL
PHARMASWISS
LEK PARACETAMOL PHARMASWISS NE SMETE PRIMATI:
-
ukoliko ste alergični
(preosetljivi) na paracetamol ili na bilo koju od pomoćnih supstanci
ovog leka
(navedene u odeljku 6),
- ukoliko ste alergični (preosetljivi) na propacetamol (drugi
analgetik i prekursor paracetamola),
- kod teškog oboljenja jetre.
UPOZORENJA I ME
                                
                                전체 문서 읽기
                                
                            

제품 특성 요약

                                1 od 9
SAŽETAK KARAKTERISTIKA LEKA
1. IME LEKA
Paracetamol PharmaSwiss, 10 mg/mL, rastvor za infuziju
INN: paracetamol
2. KVALITATIVNI I KVANTITATIVNI SASTAV
1 mL rastvora za infuziju sadrži 10 mg paracetamola.
Jedna bočica staklena od 100 mL sadrži 1000 mg paracetamola.
Pomoćna supstanca sa potvrđenim dejstvom:
Jedna bočica staklena od 100 mL sadrži manje od 1 mmol natrijuma (23
mg).
Za listu svih pomoćnih supstanci, videti odeljak 6.1.
3. FARMACEUTSKI OBLIK
Rastvor za infuziju.
Bistar rastvor, najviše referentni rastvor Y6.
4. KLINIČKI PODACI
4.1. TERAPIJSKE INDIKACIJE
Lek Paracetamol PharmaSwiss je indikovan za kratkotrajno lečenje
umereno jakih bolova, posebno nakon
hirurških intervencija ili za kratkotrajnu terapiju povišene telesne
temperature, kada je intravenska primena
klinički opravdana hitnom potrebom da se ublaži bol ili hipertermija
i/ili kada drugi načini primene nisu
mogući.
4.2. DOZIRANJE I NAČIN PRIMENE
Lek se primenjuje intravenski.
Bočica od 100 mL je namenjena za lečenje odraslih, adolescenata i
dece telesne mase veće od 33 kg.
Bočica od 50 mL je prilagođena za lečenje novorođenčadi,
odojčadi i dece telesne mase do 33 kg.
Za primenu kod novorođenčadi, odojčadi i dece telesne mase do 33 kg
koristiti pakovanje manje zapremine
(bočica 50 mL) koja je dostupna na tržištu Republike Srbije.
DOZIRANJE:
Doziranje na osnovu telesne mase pacijenata (videti tabelu za
doziranje u nastavku)
TELESNA
MASA
PACIJENTA
POJEDINAČNA
DOZA
ZAPREMINA
POJEDINAČNE DOZE
MAKSIMALNA
ZAPREMINA
POJEDINAČNE
DOZE
LEKA
PARACETAMOL
PHARMASWISS
(10
MG/ML)
ZASNOVANA NA
GORNJOJ
GRANICI
MAKSIMALNA
DNEVNA DOZA ***
2 od 9
TELESNE MASE GRUPE
(ML)
**
≤ 10 KG *
7,5 mg/kg
0,75 mL/kg
7,5 mL
30 mg/kg
> 10 KG DO ≤ 33KG
15 mg/kg
1,5 mL/kg
49,5 mL
60 mg/kg pri čemu
ukupna
doza
ne
sme preći 2 g
> 33 KG DO ≤ 50KG
15 mg/kg
1,5 mL/kg
75 mL
60 mg/kg pri čemu
ukupna
doza
ne
sme preći 3 g
TELESNA
MASA
PACIJENTA
POJEDINAČNA
DOZA
ZAPREMINA
POJEDINAČNE DOZE
MAKSIMALNA
ZAPREMINA
POJEDINAČNE
DOZE
**
MAKSIM
                                
                                전체 문서 읽기
                                
                            

이 제품과 관련된 검색 알림