COLDREX NA VLHKÝ KAŠEL 500MG/100MG/6,1MG Tvrdá tobolka

Country: Чешка

Језик: Чешки

Извор: SUKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv)

Купи Сада

Активни састојак:

1064 PARACETAMOL; 684 GUAIFENESIN; 1122 FENYLEFRIN-HYDROCHLORID

Доступно од:

OMEGA PHARMA a.s., Brno Array

АТЦ код:

N02BE51

INN (Међународно име):

1064 PARACETAMOL; 684 GUAIFENESIN; 1122 FENYLEFRIN-HYDROCHLORID

Дозирање:

500MG/100MG/6,1MG

Фармацеутски облик:

Tvrdá tobolka

Пут администрације:

Perorální podání

Тип рецептора:

OTC Array

Терапеутска област:

PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK

Резиме производа:

Kód SÚKL: 0242812 Velikost balení: 24 Druh obalu: Array Stav registr.: R; Kód SÚKL: 0242810 Velikost balení: 8 Druh obalu: Array Stav registr.: R; Kód SÚKL: 0242811 Velikost balení: 16 Druh obalu: Array Stav registr.: R; Kód SÚKL: 0242813 Velikost balení: 32 Druh obalu: Array Stav registr.: R

Статус ауторизације:

R - registrovaný léčivý přípravek

Датум одобрења:

2022-06-16

Информативни летак

                                1
Sp. zn. sukls244815/2022
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE
COLDREX
NA VLHKÝ KAŠEL
500 MG/100 MG/6,1 MG TVRDÉ TOBOLKY
paracetamolum/guaifenesinum/fenylefrini hydrochloridum
PŘEČTĚTE SI POZORNĚ CELOU PŘÍBALOVOU INFORMACI DŘÍVE, NEŽ
ZAČNETE TENTO PŘÍPRAVEK UŽÍVAT,
PROTOŽE OBSAHUJE PRO VÁS DŮLEŽITÉ ÚDAJE.
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou
informací nebo podle pokynů svého lékaře
nebo lékárníka.
•
Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete
potřebovat přečíst znovu.
•
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace
nebo radu.
•
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků,
sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků,
které nejsou uvedeny v této příbalové
informaci. Viz bod 4.
•
Pokud příznaky přetrvávají déle než 3 dny, zhorší se nebo se
objeví jiné příznaky, musíte se
poradit s lékařem.
CO NALEZNETE V TÉTO PŘÍBALOVÉ INFORMACI
1.
Co je Coldrex na vlhký kašel a k čemu se používá
2.
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Coldrex na vlhký
kašel užívat
3.
Jak se Coldrex na vlhký kašel užívá
4.
Možné nežádoucí účinky
5.
Jak Coldrex na vlhký kašel uchovávat
6.
Obsah balení a další informace
1.
CO JE COLDREX
NA VLHKÝ KAŠEL
A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Přípravek Coldrex na vlhký kašel obsahuje následující léčivé
látky:
•
Paracetamol, který je lékem proti bolesti (analgetikum), včetně
bolesti hlavy a bolesti v krku, a
také pomáhá snižovat teplotu při horečce (antipyretikum).
•
Guaifenesin je expektorans, které pomáhá uvolnit hlen, pokud máte
vlhký kašel.
•
Fenylefrin-hydrochlorid je dekongestant, který se používá ke
snížení zduření nosních průchodů,
aby vám usnadnil dýchání.
Tento léčivý přípravek se používá ke krátkodobé úlevě od
příznaků nachlazení a chřipky včetně mírné
a
                                
                                Прочитајте комплетан документ
                                
                            

Карактеристике производа

                                Sp. zn. sukls244815/2022
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
1.
NÁZEV PŘÍPRAVKU
Coldrex na vlhký kašel 500 mg/100 mg/6,1 mg tvrdé tobolky
2.
KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
Jedna tobolka obsahuje:
Léčivá látka
mg/tobolka
Paracetamolum
500
Guaifenesinum
100
Fenylefrini hydrochloridum 6,1 (odpovídá 5 mg fenylefrinové báze)
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.
3.
LÉKOVÁ FORMA
Tvrdá tobolka.
Tobolka s průhledným zeleným tělem a neprůhledným modrým
víčkem, o délce 21 mm, naplněná téměř
bílým práškem bez hrudek a cizorodých částic.
4.
KLINICKÉ ÚDAJE
4.1
TERAPEUTICKÉ INDIKACE
Ke krátkodobé symptomatické úlevě při akutních zánětech
horních cest dýchacích a chřipce včetně
mírných až středně silných bolestí, bolesti hlavy, kongesci
nosní sliznice a bolesti v krku, zimnice a
horečky a k úlevě od vlhkého kašle.
Přípravek Coldrex na vlhký kašel je indikován k léčbě
dospělých, starších osob a dospívajících od 16
let.
4.2
D
ÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB PODÁNÍ
_Dospělí, starší osoby a dospívající od 16 let_
_ _
2 tobolky každých 4 až 6 hodin podle potřeby.
Nemá se užívat více než 6 tobolek (3 g paracetamolu) během 24
hodin.
Přípravek Coldrex na vlhký kašel nemají užívat dospělí,
starší osoby a dospívající od 16 let s hmotností
menší než 50 kg.
_Pediatrická populace_
_ _
Přípravek Coldrex na vlhký kašel není určen k použití u dětí
a dospívajících do 16 let.
_ _
_Starší pacienti_
_ _
Starší pacienti, zejména slabí nebo imobilní, mohou vyžadovat
sníženou dávku nebo nižší frekvenci
dávkování.
_ _
_Porucha funkce ledvin _
Pacienti, u kterých byla diagnostikována porucha funkce ledvin, se
musí před užitím tohoto přípravku
poradit s lékařem. Při podávání paracetamolu pacientům se
selháním ledvin se doporučuje snížit dávku
a zvýšit minimální interval mezi jednotlivými dávkami nejméně
na 6 hodin (viz bod 4.4).
_ _
_Porucha funkce jater _
Pacienti, u kter
                                
                                Прочитајте комплетан документ
                                
                            

Обавештења о претрази у вези са овим производом