痛飛飛錠

Χώρα: Ταϊβάν

Γλώσσα: Κινεζικά

Πηγή: 衛生福利部食品藥物管理署 (Ministry of Health and Welfare, Food And Drug Administration)

Δραστική ουσία:

ACETAMINOPHEN (EQ TO PARACETAMOL);;ETHENZAMIDE (ETHOXYBENZAMIDE);;APRONALIDE ( EQ TO ALLYLISOPROPYLACETYLUREA);;CAFFEINE (ANHYDROUS)

Διαθέσιμο από:

新萬仁化學製藥股份有限公司 台中市豐原區文賢街158號 (55323709)

Φαρμακολογική κατηγορία (ATC):

N02BE71

Φαρμακοτεχνική μορφή:

錠劑

Σύνθεση:

ACETAMINOPHEN (EQ TO PARACETAMOL) (2808000100) 150.0MG; ETHENZAMIDE (ETHOXYBENZAMIDE) (2808600900) 250.0MG; CAFFEINE (ANHYDROUS) (2820009450) 60.0MG; APRONALIDE ( EQ TO ALLYLISOPROPYLACETYLUREA) (2824800300) 30.0MG

Μονάδες σε πακέτο:

盒裝

Kατηγορία:

製 劑

Τρόπος διάθεσης:

醫師藥師藥劑生指示藥品

Κατασκευάζεται από:

新萬仁化學製藥股份有限公司 豐原市文賢街158號 TW

Θεραπευτική περιοχή:

paracetamol, combinations with psycholeptics

Θεραπευτικές ενδείξεις:

退燒、止痛(緩解頭痛、牙痛、咽喉痛、關節痛、神經痛、肌肉酸痛、月經痛)。

Περίληψη προϊόντος:

有效日期: 2027/12/22; 英文品名: PAIN FREE TABLETS

Ημερομηνία της άδειας:

1993-12-22

Αναζήτηση ειδοποιήσεων που σχετίζονται με αυτό το προϊόν

Προβολή ιστορικού εγγράφων