PARACETAMOL KERN PHARMA EFG 650 mg 40 comprimits

Andorra - català - CedimCat (Centre d'Informació de Medicaments de Catalunya)

ingredients actius:
paracetamol
Codi ATC:
N02BE
Designació comuna internacional (DCI):
paracetamol
formulario farmacéutico:
Comprimits
Vía de administración:
Oral
Número d'autorització:
655905

Documents en altres idiomes

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari - espanyol

14-09-2021

Fitxa tècnica Fitxa tècnica - espanyol

09-12-2019

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari - anglès

14-09-2021

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari - francès

14-09-2021

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari - àrab

14-09-2021

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari - xinès

14-09-2021

Llegiu el document complet

PARACETAMOL KERN PHARMA EFG

650 mg 40 comprimits

paracetamol

Indicacions

Medicament que disminueix el dolor (ANALGÈSIC) i la febre (ANTIPIRÈTIC).

Consideracions

Prengui els comprimits empassant-los amb ajuda d'un got d'aigua.

Pot prendre aquest medicament amb o sense aliments; si té molèsties d'estómac, prengui'l amb algun

aliment.

S'aconsella que prengui aquest medicament sempre en les mateixes condicions per tal d'augmentar la seva

eficàcia.

Segueixi estrictament la pauta indicada pel seu metge pel que fa a dosi i freqüència d'administració.

NO ha de prendre més de 4 grams de paracetamol al dia.

Avisi el seu metge si pateix o ha patit problemes de fetge.

Aquest medicament modifica l'acció d'altres fàrmacs, NO prengui altres medicaments sense consultar

abans al seu metge o farmacèutic.

NO begui alcohol mentre duri el tractament, perquè poden augmentar els efectes adversos.

Efectes adversos

Si vostè segueix la pauta indicada, no solen aparèixer efectes adversos.

Posologia

Prengui 1 comprimit cada 8 hores.

VIA ORAL.

Productes similars

Cerqueu alertes relacionades amb aquest producte

Veure l'historial de documents

Compartiu aquesta informació