Ibuprofen Belupo

Glavne informacije

  • Zaščiteno ime:
  • IBUPROFEN BELUPO 400 mg filmsko obložene tablete
  • Farmacevtska oblika:
  • filmsko obložena tableta
  • Sestava:
  • ibuprofen 400 mg / 1 tableta
  • Pot uporabe:
  • Peroralna uporaba
  • Enote v paketu:
  • škatla s 30 tabletami (3 x 10 tablet v pretisnem omotu)
  • Tip zastaranja:
  • Rp - Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept
  • Uporabi za:
  • ljudje
  • Vrsta medicine:
  • Alopatska drog

Dokumentov

Lokalizacija

  • Na voljo v:
  • IBUPROFEN BELUPO 400 mg filmsko obložene tablete
    Slovenija
  • Jezik:
  • slovenščina

Terapevtski podatki

  • Terapevtska skupina:
  • ibuprofen

Drugi podatki

Stanje

  • Source:
  • JAZMP - Javna agencija RS za zdravila in medicinske pripomočke - Slovenia Medicines Agency
  • Status dovoljenje:
  • Zdravilo z dovoljenjem za promet
  • Številka dovoljenja:
  • 5363-I-1326/11
  • Datum dovoljenje:
  • 22-07-2011
  • EAN koda:
  • 3837000076424
  • Zadnja posodobitev:
  • 18-01-2018

Podatki za bolnike

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

NAVODILO ZA UPORABO

Ibuprofen Belupo 400 mg filmsko obložene tablete

Ibuprofen Belupo 600 mg filmsko obložene tablete

ibuprofenum

Pred začetkom jemanja natančno preberite navodilo!

Navodilo shranite. Morda ga boste želeli ponovno prebrati.

Če imate dodatna vprašanja, se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

Zdravilo je bilo predpisano vam osebno in ga ne smete dajati drugim. Njim bi lahko celo

škodovalo, čeprav imajo znake bolezni, podobne vašim.

Če katerikoli neželeni učinek postane resen ali če opazite katerikoli neželeni učinek, ki ni omenjen

v tem navodilu, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.

Navodilo vsebuje:

Kaj je zdravilo Ibuprofen Belupo

in za kaj ga uporabljamo

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Ibuprofen Belupo

Kako jemati zdravilo Ibuprofen Belupo

Možni neželeni učinki

Shranjevanje zdravila Ibuprofen Belupo

Dodatne informacije

1.

KAJ JE ZDRAVILO IBUPROFEN BELUPO IN ZA KAJ GA UPORABLJAMO

Zdravilo vsebuje ibuprofen in spada v skupino nesteroidnih protivnetnih zdravil, ki se uporabljajo za

lajšanje bolečine, zmanjševanje oteklin in zniževanje povišane telesne temperature.

Zdravilo Ibuprofen Belupo se uporablja

pri odraslih in otrocih, starejših od 12 let in hkrati s telesno

maso 40 kg ali več

zdravljenje revmatičnih bolezni sklepov, in sicer:

revmatoidnega artritisa (kronične sistemske vnetne bolezni sklepov, z značilnim

preoblikovanjem in zatrdelostjo),

ankilozirajočega spondilitisa (vnetja medvretenčnih sklepov z značilno bolečino in

zatrdelostjo),

kroničnega juvenilnega idiopatičnega artritisa (kronične vnetne bolezni sklepov pri otrocih),

psoriatičnega artritisa (vnetne bolezni sklepov pri bolnikih z luskavico),

artroze (degenerativne bolezni sklepov);

lajšanje akutnih napadov protina (nenadnih napadov putike),

lajšanje akutnih napadov pirofosfatne artropatije (napada bolečine pri bolezni, ki jo povzroča

odlaganje pirofosfatnih soli v sklepu, imenovana tudi psevdoprotin),

zdravljenje zunajsklepnih revmatičnih bolezni, tj. vnetij zunaj sklepa, ki prizadenejo vezi, kite in

ovojnice (burzitisa, kapsulitisa, tendosinovitisa, tendinitisa),

lajšanje blagih do srednje močnih bolečin različnega izvora: zaradi poškodbe (npr. športne

poškodbe), po manjših kirurških posegih, pri boleči menstruaciji in glavobolu (vključno z

migreno).

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

2.

KAJ MORATE VEDETI, PREDEN BOSTE VZELI ZDRAVILO IBUPROFEN BELUPO

Ne jemljite zdravila Ibuprofen Belupo:

če ste alergični (preobčutljivi) na ibuprofen ali katerokoli sestavino zdravila Ibuprofen Belupo,

če ste preobčutljivi na salicilate ali druga nesteroidna protivnetna zdravila (v preteklosti so se pri

vas po jemanju teh zdravil pojavili izbokli srbeči izpuščaji, otekanje obraza, ustnic in žrela ali

oteženo dihanje zaradi krča sapnic, napad astme ali otekla nosna sluznica), saj obstaja možnost, da

ste preobčutljivi tudi na ibuprofen,

če imate ali domnevate, da imate želodčno razjedo ali krvavitev,

če ste se že večkrat zdravili zaradi želodčne razjede ali krvavitve,

če se je kdaj po uporabi nesteroidnih protivnetnih zdravil pri vas pojavila krvavitev iz prebavil ali

predrtje prebavil,

če imate hudo srčno popuščanje,

če imate hudo okvaro jeter ali ledvic,

če imate bolezen krvi, in sicer motnjo v tvorbi in razvoju krvnih celic,

pri možganski ali kakšni drugi krvavitvi,

če ste v zadnjem trimesečju nosečnosti.

Zdravilo Ibuprofen Belupo

ne smete dajati

otrokom, starim manj kot 12 let ali s telesno maso, manjšo od

40 kg.

Bodite posebno pozorni pri jemanju zdravila Ibuprofen Belupo

Pred začetkom jemanja zdravila Ibuprofen Belupo se posvetujte z zdravnikom:

če ste starejši oseba, ker pri vas obstaja povečano tveganje za pojav neželenih učinkov (glejte tudi

3. poglavje 'Kako jemati zdravilo Ibuprofen Belupo'),

če ste že kdaj imeli razjedo v prebavilih, predrtje prebavil ali krvavitev iz prebavil,

če sočasno jemljete katero od naslednjih zdravil, ker je tveganje za pojav neželenih učinkov

(razjede, krvavitev) v prebavilih večje (glejte tudi podpoglavje 'Jemanje drugih zdravil'):

druga podobna zdravila, kot je zdravilo Ibuprofen Belupo (nesteroidna protivnetna zdravila),

zdravila za zdravljenje astme, vnetij ali preprečevanje zavračanja presajenih organov

(peroralne kortikosteroide),

zdravila za preprečevanje nastajanja krvnih strdkov (varfarin, acetilsalicilno kislino),

zdravila za zdravljenje depresije (selektivne zaviralce privzema serotonina),

če imate ali ste kdaj imeli bolezen prebavil (npr. ulcerozni kolitis ali Crohnovo bolezen),

če ste dehidrirani (izsušeni),

če imate okvaro ledvic ali jeter,

če ste starejši od 65 let,

če sočasno jemljete zdravila za odvajanje vode (diuretike) ali zdravila za zniževanje visokega

krvnega tlaka (zaviralce ACE),

če imate kakršnokoli okužbo,

če imate avtoimunsko bolezen vezivnega tkiva (sistemski eritematozni lupus ali drugo podobno

bolezen),

če imate motnjo v strjevanju krvi.

Zdravila proti vnetju/bolečinam, kot je ibuprofen, so lahko povezana z majhnim povečanjem tveganja za

srčno ali možgansko kap, zlasti pri uporabi velikih odmerkov. Ne presezite priporočenega odmerka ali

trajanja zdravljenja.

Preden vzamete zdravilo Ibupfrofen Belupo, se morate o zdravljenju posvetovati z zdravnikom ali

farmacevtom, če:

imate težave s srcem, vključno s srčnim popuščanjem, angino pektoris (bolečine v prsnem košu),

ali če ste imeli srčno kap, operacijo srčnega obvoda, periferno arterijsko bolezen (slabo

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

prekrvavitev v nogah ali stopalih zaradi zoženih ali zamašenih arterij), ali kakršno koli obliko

možganske kapi (vključno z »malo kapjo« ali tranzitorno ishemično atako, »TIA«),

imate povišan krvni tlak, sladkorno bolezen, povišan holesterol, srčno bolezen ali možgansko kap v

družinski zdravstveni zgodovini ali če ste kadilec.

Če se

med zdravljenjem

z zdravilom Ibuprofen Belupo pri vas (ali pri otroku) pojavi karkoli od spodaj

naštetega,

prenehajte

z jemanjem oziroma dajanjem zdravila Ibuprofen Belupo in se

posvetujte z

zdravnikom

kožni izpuščaj, oteklost obraza, jezika, ust ali žrela ali katerikoli drugi znak preobčutljivosti,

temnorjavo ali črno blato ali kri v blatu,

bolečina v trebuhu, izguba apetita, siljenje na bruhanje, bruhanje krvi,

motnje vida.

Ibuprofen lahko povzroča težave pri zanositvi. Obvestite svojega zdravnika, če nameravate zanositi ali

imate težave pri zanositvi.

Jemanje drugih zdravil

Obvestite svojega zdravnika ali farmacevta, če jemljete ali ste pred kratkim jemali katerokoli zdravilo,

tudi če ste ga dobili brez recepta.

Antikoagulanti, to so zdravila za preprečevanje nastajanja krvnih strdkov (npr. acetilsalicilna kislina,

varfarin, tiklopidin), zdravila za zdravljenje visokega krvnega tlaka (zaviralci ACE (kaptopril), zaviralci

adrenergičnih receptorjev beta, antagonisti angiotenzina II) in celo nekatera druga zdravila lahko vplivajo

na delovanje zdravila Ibuprofen Belupo oziroma zdravilo Ibuprofen Belupo vpliva nanje. Preden začnete

jemati zdravilo Ibuprofen Belupo skupaj z drugimi zdravili se vedno posvetujte s svojim zdravnikom.

Zdravilo Ibuprofen Belupo lahko vpliva na druga zdravila ali druga zdravila vplivajo na zdravilo

Ibuprofen Belupo. Na primer:

druga podobna zdravila, kot je zdravilo Ibuprofen Belupo (nesteroidna protivnetna zdravila, npr.

diklofenak, ketoprofen, naproksen),

zdravila proti strjevanju krvi (tj. zdravila za redčenje/preprečevanje strjevanja krvi, npr.

acetilsalicilna kislina, varfarin, tiklopidin)

zdravila, ki znižujejo povišan krvni tlak (zaviralci ACE, kot so kaptopril, antagonisti adrenergičnih

receptorjev beta, kot je atenolol, antagonisti receptorjev za angiotenzin II, kot je losartan)

zdravila za odvajanje vode (tiazidni diuretiki, furosemid),

zdravila za zdravljenje astme, vnetij ali preprečevanje zavračanja presajenih organov (peroralni

kortikosteroidi),

zdravila za zdravljenje bakterijskih okužb (kinolonski antibiotiki, aminoglikozidi),

zdravila za zdravljenje bolezni srca (kardiotonični glikozidi),

zdravila za zdravljenje duševnih bolezni (litijevi pripravki, selektivni zaviralci privzema

serotonina),

zdravila za zdravljenje epilepsije (antikonvulzivi, npr. fenitoin),

zdravila za zdravljenje sladkorne bolezni (antidiabetiki),

ciklosporin, takrolimus (zdravili za zaviranje imunskega odziva po presaditvi organov ali

zdravljenje revmatoidnega artritisa),

metotreksat (zdravilo za zdravljenje nekaterih oblik raka, kožnih obolenj in revmatoidnega

artritisa),

mifepriston (zdravilo za prekinitev nosečnosti), ker lahko začnete z jemanjem zdravila Ibuprofen

Belupo šele 8 do 12 dni po zadnjem odmerku mifepristona;

probenecid (zdravilo za zdravljenje putike oziroma protina),

zidovudin (zdravilo za zdravljenje okužbe z virusom HIV),

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

pripravke rastlinskega izvora, ki vsebujejo dvokrpi ginko (

Ginkgo biloba

.

Tudi nekatera druga zdravila lahko vplivajo na zdravljenje z zdravilom Ibuprofen Belupo, oziroma

zdravilo Ibuprofen Belupo vpliva nanje. Zato se morate pred uporabo zdravila Ibuprofen Belupo skupaj z

drugimi zdravili vedno posvetovati z zdravnikom ali farmacevtom.

Jemanje zdravila Ibuprofen Belupo

skupaj s hrano in pijačo

Zdravilo vzemite skupaj s hrano ali po obroku hrane, z veliko tekočine. S tem zmanjšate možnost za

pojav prebavnih težav (glejte tudi 4. poglavje 'Možni neželeni učinki').

Nosečnost in dojenje

Posvetujte se z zdravnikom ali s farmacevtom, preden vzamete katerokoli zdravilo.

Nosečnost

V prvem ali drugem trimesečju nosečnosti jemanje zdravila Ibuprofen Belupo ni priporočljivo, zato bo

zdravnik presodil ali je jemanje tega zdravila za vas nujno potrebno. Če poskušate zanositi, ste v prvem

ali drugem trimesečju nosečnosti in jemljete zdravilo Ibuprofen Belupo, naj bo odmerek čim manjši in

trajanje zdravljenja čim krajše.

Če ste v zadnjem trimesečju nosečnosti, ne smete jemati zdravila Ibuprofen Belupo.

Dojenje

Podatkov o škodljivosti uporabe zdravila Ibuprofen Belupo v obdobju dojenja ni, zato vam ni potrebno

prekiniti dojenja v času zdravljenja s tem zdravilom.

Ibuprofen lahko povzroča težave pri zanositvi. Obvestite svojega zdravnika, če nameravate zanositi ali

imate težave pri zanositvi.

Vpliv na sposobnost upravljanja vozil in strojev

Če se med zdravljenjem z zdravilom Ibuprofen Belupo pri vas pojavijo omotica, zaspanost, utrujenost ali

motnje vida, ne vozite in ne upravljajte s stroji.

Pomembne informacije o nekaterih sestavinah zdravila Ibuprofen Belupo

Zdravilo Ibuprofen Belupo 400 mg filmsko obložene tablete vsebuje laktozo. Če vam je zdravnik povedal,

da ne prenašate nekaterih sladkorjev (imate intoleranco), se pred začetkom jemanja tega zdravila

posvetujte s svojim zdravnikom.

Zdravilo Ibuprofen Belupo 400 mg filmsko obložene tablete vsebuje barvilo azorubin - karmoizin (E122), ki

lahko povzroči alergijske reakcije.

3.

KAKO JEMATI ZDRAVILO IBUPROFEN BELUPO

Pri jemanju zdravila Ibuprofen Belupo natančno upoštevajte zdravnikova navodila. Če ste negotovi, se

posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

Zdravilo vzemite skupaj s hrano ali po obroku hrane, z veliko tekočine. S tem zmanjšate možnost za

pojav prebavnih težav (glejte tudi 4. poglavje 'Možni neželeni učinki'). Prav tako je možnost za pojav

neželenih učinkov manjša, če za obvladovanje (lajšanje) simptomov uporabljate najmanjši učinkoviti

odmerek najkrajše možno trajanje zdravljenja.

Tablet ne lomite in ne žvečite.

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

Uporaba pri odraslih

za zdravljenje revmatične bolezni

: učinkoviti odmerek je med 1200 do 2400 mg na dan, ki ga

razdelite na 3 do 4 manjše odmerke. Zdravnik bo spremljal vaše zdravljenje in vam natančno

predpisal odmerjanje v odvisnosti od jakosti simptomov in vašega odziva na zdravljenje.

Upoštevajte, da lahko občutite učinek zdravljenja šele po nekaj dneh, najpogosteje po 2 tednih.

za lajšanje blage do zmerne bolečine

učinkoviti odmerek je 400 mg vsake 4 do 6 ur.

za lajšanje menstruacijske bolečine

: 400 mg vsake 4 ure.

Največji dnevni odmerek je 2400 mg.

Uporaba pri otrocih, starejših od 12 let in hkrati s telesno maso 40 kg ali več

Priporočeni dnevni odmerek je 20 mg/kg telesne mase, ki je razdeljen na več manjših odmerkov. Največji

dnevni odmerek je 40 mg/kg telesne mase.

Uporaba pri otrocih, starih 12 let ali manj ali s telesno maso, manjšo od 40 kg

Zdravila Ibuprofen Belupo

ne smete

dajati otrokom, starim 12 let ali manj ali s telesno maso, manjšo od

40 kg.

Uporaba pri bolnikih, starih 65 let ali več

Prilagoditev odmerka tega zdravila pri vas ni potrebna, bo pa zdravnik želel skrbno spremljati vaše

zdravljenje (glejte tudi podpoglavje 'Bodite posebno pozorni pri jemanju zdravila Ibuprofen Belupo').

Uporaba pri bolnikih z blago ali zmerno okvaro jeter in/ali ledvic

Če ste bolnik z blago ali zmerno okvaro jeter ali ledvic ali imate blago ali zmerno okvaro jeter in ledvic,

prilagoditev odmerka zdravila Ibuprofen Belupo ni potrebna. Če ste bolnik s hudo okvaro jeter ali ledvic

ali imate hudo okvaro jeter in ledvic, glejte podpoglavje 'Ne jemljite zdravila Ibuprofen Belupo'.

Če ste vzeli večji odmerek zdravila Ibuprofen Belupo, kot bi smeli

Če ste vzeli preveč tablet zdravila Ibuprofen Belupo (ali jih je zaužil otrok), se takoj posvetujte z

zdravnikom ali pojdite v najbližjo bolnišnico. S seboj ne pozabite vzeti škatle (ali pretisnega omota) tega

zdravila, da jo boste pokazali zdravniku.

Če ste pozabili vzeti zdravilo Ibuprofen Belupo

Če ste pozabili vzeti zdravilo Ibuprofen Belupo, ga vzemite takoj, ko se spomnite. Če je že skoraj čas za

naslednji odmerek, pozabljeni odmerek izpustite in vzemite naslednjega. Ne vzemite dvojnega odmerka,

če ste pozabili vzeti prejšnji odmerek.

Če imate dodatna vprašanja o uporabi zdravila, se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

4.

MOŽNI NEŽELENI UČINKI

Kot vsa zdravila ima lahko tudi zdravilo Ibuprofen Belupo

neželene učinke, ki pa se ne pojavijo pri vseh

bolnikih.

Neželeni učinki so razdeljeni po pogostnosti:

Zelo pogosti

pojavijo se pri več kot 1 od 10 bolnikov

Pogosti

pojavijo se pri 1 do 10 bolnikih od 100 bolnikov

Občasni

pojavijo se pri 1 do 10 bolnikih od 1.000 bolnikov

Redki

pojavijo se pri 1 do 10 bolnikih od 10.000 bolnikov

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

Zelo redki

pojavijo se pri manj kot 1 bolniku od 10.000 bolnikov

Neznana pogostnost

pogostnosti iz razpoložljivih podatkov ni mogoče oceniti

Pogosti:

zgaga, driska, siljenje na bruhanje, bruhanje, bolečina v trebuhu, napenjanje, zaprtost, manjše

krvavitve iz prebavil, ki lahko izjemoma povzročijo slabokrvnost

Občasni:

vnetje želodca (gastritis), razjeda želodca ali dvanajstnika, lahko s krvavitvami in predrtjem, vnetje

in razjede ustne sluznice, poslabšanje vnetne bolezni črevesja (kolitisa, Chronove bolezni)

glavobol, vrtoglavica, nespečnost, vznemirjenost, razdražljivost, utrujenost

okvara ledvic, vnetje ledvic (intersticijski nefritis, nefrotski sindrom), ledvična odpoved

motnje vida (kot npr. zamegljen vid ali/in zmanjšana ostrina vida, slepo mesto v vidnem polju in/ali

spremembe barvnega vida), slabovidnost

preobčutljivostne reakcije s kožnimi izpuščaji in srbenjem, poslabšanje astme, napadi astme

(možen tudi padec krvnega tlaka)

Redki:

zvenenje v ušesih (tinitus)

Zelo redki:

vnetje požiralnika (ezofagitis), vnetje trebušne slinavke (pankreatitis), tvorba črevesnih struktur,

podobnih diafragmi

poškodba ledvičnega tkiva (papilarna nekroza), še posebej pri dolgotrajnem zdravljenju, povečana

koncentracija sečne kisline v krvi, kar se lahko določi z laboratorijskimi preiskavami

visok krvni tlak (arterijska hipertenzija)

zmanjšanje števila rdečih krvnih celic (anemija), določenih belih krvnih celic (levkopenija,

agranulocitoza), krvnih ploščic (trombocitopenija) ali vseh krvnih celic (pancitopenija) – prvi

simptomi so povišana telesna temperatura, vneto grlo, površinske poškodbe v ustih, gripi podobni

simptomi, huda izčrpanost, krvavitve iz nosu, pikčaste krvavitve v koži ali podkožju

psihotične reakcije, depresija

neprijetni občutki ob hitrem ali močnem utripanju srca (palpitacije), srčno popuščanje, srčna kap,

zastajanje tekočine v tkivih (edem)

okvara jeter, poškodba jeter, še posebej pri dolgotrajnem zdravljenju, odpoved jeter, nenadno

vnetje jeter (akutni hepatitis)

kožne reakcije z nastankom mehurjev (vključno s Stevens-Johnsonovim sindromom in toksično

epidermalno nekrolizo), hude okužbe kože (v primeru okužbe s povzročiteljem noric tudi z zapleti

v mehkem tkivu)

poslabšanje z okužbo povezanih vnetij (npr. razvoj odmrtja mišične ovojnice – nekrotizirajočega

fasciitisa)

hude splošne preobčutljivostne reakcije s simptomi kot so otekanje obraza, jezika ali žrela, krč

sapnic, dihalna stiska, hitro bitje srca, padec krvnega tlaka vse do življenjsko ogrožajočega šoka

vnetje možganskih ovojnic s simptomi kot so glavobol, otrdelost vratu, siljenje na bruhanje,

bruhanje, povišana telesna temperatura, motnje zavesti (aseptični meningitis)

Zdravila, kot je Ibuprofen Belupo so lahko povezana z majhnim povečanjem tveganja srčne kapi

(miokardnega infarkta) ali možganske kapi.

Če katerikoli neželeni učinek postane resen ali če opazite katerikoli neželeni učinek, ki ni omenjen v tem

navodilu, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

5.

SHRANJEVANJE ZDRAVILA IBUPROFEN BELUPO

Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!

Shranjujte pri temperaturi do 25 °C.

Zdravila Ibuprofen Belupo

ne smete uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na

ovojnini poleg oznake »Uporabno do«. Datum izteka roka uporabnosti se nanaša na zadnji dan

navedenega meseca.

Zdravila ne smete odvreči v odpadne vode ali med gospodinjske odpadke. O načinu odstranjevanja

zdravila, ki ga ne potrebujete več, se posvetujte s farmacevtom. Takšni ukrepi pomagajo varovati okolje.

6.

DODATNE INFORMACIJE

Kaj vsebuje zdravilo Ibuprofen Belupo

Zdravilna učinkovina je ibuprofen.

Ibuprofen Belupo 400 mg filmsko obložene tablete

Ena filmsko obložena tableta vsebuje 400 mg ibuprofena.

Pomožne snovi so:

v jedru tablete: predgeliran škrob, laktoza monohidrat, povidon, mikrokristalna celuloza (E460),

premrežen natrijev karmelozat (E468), brezvodni koloidni silicijev dioksid, smukec (E553b),

magnezijev stearat (E572);

v filmski oblogi: smukec (E553b), makrogol 6000, titanov dioksid (E171), hipromeloza (E464),

poliakrilat 30 odstotna disperzija, barvilo azorubin - karmoizin (E 122).

Ibuprofen Belupo 600 mg filmsko obložene tablete

Ena filmsko obložena tableta vsebuje 600 mg ibuprofena.

Pomožne snovi so:

v jedru tablete: povidon, mikrokristalna celuloza (E460), premrežen natrijev karmelozat (E468),

smukec (E553b);

v filmski oblogi: smukec (E553b), makrogol 6000, titanov dioksid (E171), hipromeloza (E464),

poliakrilat 30 odstotna disperzija.

Izgled zdravila Ibuprofen Belupo

in vsebina pakiranja

Ibuprofen Belupo 400 mg filmsko obložene tablete:

Filmsko obložena tableta je okrogla, izbočena in temnoroza barve. Zdravilo Ibuprofen Belupo je pakirano

v škatlo s 30 filmsko obloženimi tabletami (3 x 10 filmsko obloženih tablet v pretisnem omotu).

Ibuprofen Belupo 600 mg filmsko obložene tablete:

Filmsko obložena tableta je izbočena in bele barve. Zdravilo je pakirano v škatlo s 30 filmsko obloženimi

tabletami (3 x 10 filmsko obloženih tablet v pretisnem omotu).

Način in režim izdaje zdravila Ibuprofen Belupo

Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept.

Imetnik dovoljenja za promet

Belupo d.o.o., Dvoržakova 6, 1000 Ljubljana, Slovenija

JAZMP-IB/032/G-21.6.2017

Izdelovalec

BELUPO Pharmaceuticals and Cosmetics, Inc., Ulica Danica 5, 48 000 Koprivnica, Hrvaška

Navodilo je bilo odobreno

21.6.2017

21-2-2017

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls a batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets after the discovery of Ibumetin 600 mg containing ibuprofen in some packs. Both types of medicine are used for the treatment of mild pain, but they work in different ways and may cause different adverse reactions.

Danish Medicines Agency

24-5-2018

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Active substance: Ibuprofen) - PSUSA - Modification - Commission Decision (2018)3257 of Thu, 24 May 2018 European Medicines Agency (EMA) procedure number: EMEA/H/C/PSUSA/1712/201707

Europe -DG Health and Food Safety