Brufen

Glavne informacije

  • Zaščiteno ime:
  • Brufen 600 mg filmsko obložene tablete
  • Farmacevtska oblika:
  • filmsko obložena tableta
  • Sestava:
  • ibuprofen 600 mg / 1 tableta
  • Pot uporabe:
  • Peroralna uporaba
  • Enote v paketu:
  • škatla s 30 tabletami (3 x 10 tablet v pretisnem omotu)
  • Tip zastaranja:
  • Rp - Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept
  • Uporabi za:
  • ljudje
  • Vrsta medicine:
  • Alopatska drog

Dokumentov

Lokalizacija

  • Na voljo v:
  • Brufen 600 mg filmsko obložene tablete
    Slovenija
  • Jezik:
  • slovenščina

Terapevtski podatki

  • Terapevtska skupina:
  • ibuprofen

Drugi podatki

Stanje

  • Source:
  • JAZMP - Javna agencija RS za zdravila in medicinske pripomočke - Slovenia Medicines Agency
  • Status dovoljenje:
  • Zdravilo z dovoljenjem za promet
  • Številka dovoljenja:
  • 103-187/2014-2
  • Datum dovoljenje:
  • 25-08-2015
  • EAN koda:
  • 3837000048094
  • Zadnja posodobitev:
  • 18-01-2018

Podatki za bolnike

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Navodilo za uporabo

Brufen 200 mg filmsko obložene tablete

Brufen 400 mg filmsko obložene tablete

Brufen 600 mg filmsko obložene tablete

ibuprofen

Pred začetkom jemanja zdravila natančno preberite navodilo, ker vsebuje za vas pomembne

podatke!

Navodilo shranite. Morda ga boste želeli ponovno prebrati.

Če imate dodatna vprašanja, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Zdravilo je bilo predpisano vam osebno in ga ne smete dajati drugim. Njim bi lahko celo

škodovalo, čeprav imajo znake bolezni, podobne vašim.

Če opazite kateri koli neželeni učinek, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Posvetujte

se tudi, če opazite katere koli neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu. Glejte

poglavje 4.

Kaj vsebuje navodilo

Kaj je zdravilo Brufen in za kaj ga uporabljamo

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Brufen

Kako jemati zdravilo Brufen

Možni neželeni učinki

Shranjevanje zdravila Brufen

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

1.

Kaj je zdravilo Brufen in za kaj ga uporabljamo

Zdravilo Brufen spada v skupino zdravil, imenovanih nesteroidna protivnetna zdravila (NSAID).

Zdravilo Brufen znižuje povišano telesno temperaturo, blaži bolečine in deluje protivnetno.

Zdravilo Brufen se uporablja pri blagih do zmernih bolečinah, povišani telesni temperaturi,

revmatičnih stanjih (revmatoidni artritis, artroza) in menstrualnih bolečinah pri odraslih in

mladostnikih (starih 12 – 18 let, 40 kg in več).

Otroke, stare 6 - 12 let (nad 20 kg), je mogoče v primeru akutnih bolečin in povišane telesne

temperature, povezane s prehladom, zdraviti s filmsko obloženimi tabletami zdravila Brufen 200 mg.

Učinek zdravila Brufen je običajno dosežen v 30 minutah.

2.

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Brufen

Ne jemljite zdravila Brufen

če ste alergični na ibuprofen ali katero koli sestavino tega zdravila (navedeno v poglavju 6),

če ste v zadnjem trimesečju nosečnosti,

če imate povečano nagnjenost h krvavitvam,

če imate hudo jetrno ali ledvično obolenje,

če imate hudo srčno popuščanje,

če imate razjedo na želodcu, razjedo na dvanajstniku ali krvavitve, ali če ste imeli razjedo na

želodcu, razjedo na dvanajstniku ali krvavitve kdaj prej med zdravljenjem z zdravilom Brufen

ali s kakšnim podobnim zdravilom,

če ste kdaj prej imeli krvavitve ali vas je trgalo v želodcu ali črevesu po jemanju nesteroidnih

protivnetnih zdravil (NSAID),

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

če ste imeli alergijsko reakcijo (npr. oteženo dihanje, zamašen nos, izpuščaj) po acetilsalicilni

kislini ali kakšnem drugem protivnetnem zdravilu.

Opozorila in previdnostni ukrepi

Pred začetkom jemanja zdravila Brufen se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom:

če imate določene bolezni imunskega sistema (mešano bolezen vezivnega tkiva in sistemski

eritematozni lupus (SLE), stanje imunskega sistema, ki prizadene vezivno tkivo, kar se kaže v

bolečinah v sklepih, kožnih spremembah in boleznih drugih organov), saj imate lahko povečano

tveganje za aseptični meningitis,

če imate okvarjeno delovanje ledvic ali jeter,

če imate težave s srcem, vključno s srčnim popuščanjem, angino pektoris (bolečine v prsnem

košu), ali če ste imeli srčno kap, operacijo srčnega obvoda, periferno arterijsko bolezen (slabo

prekrvavitev v nogah ali stopalih zaradi zoženih ali zamašenih arterij), ali kakršno koli obliko

možganske kapi (vključno z »malo kapjo« ali tranzitorno ishemično atako, »TIA«),

če imate povišan krvni tlak, sladkorno bolezen, povišan holesterol, srčno bolezen ali možgansko

kap v družinski zdravstveni zgodovini ali če ste kadilec,

če imate astmo, kronični rinitis (kronično zamašen nos in nahod) ali alergijske bolezni, ker

lahko zdravilo Brufen povzroči oteženo dihanje, koprivnico ali resno alergijsko reakcijo, če

imate katero koli od teh stanj,

če imate vnetno bolezen črevesa, ste kdaj imeli razjedo na želodcu ali ste kako drugače nagnjeni

h krvavitvam.

Vedno si prizadevajte uporabiti najmanjši možni odmerek in najkrajši možni čas zdravljenja, da

boste zmanjšali tveganje za neželene učinke. Praviloma velja, da je uporaba odmerkov, ki so

večji od priporočenih, povezana s tveganjem. To tudi pomeni, da se je treba izogibati hkratni

uporabi več NSAID ob istem času.

Če uporabljate zdravila proti bolečinam dolgo časa, lahko to povzroči glavobole, ki se ne smejo

zdraviti s še več zdravili proti bolečinam. Če menite, da se to lahko nanaša na vas, se posvetujte

z zdravnikom ali farmacevtom.

Tako kot druga protivnetna zdravila lahko tudi zdravilo Brufen prikrije znake okužbe.

Če ste kdaj prej imeli težave s prebavili, še zlasti če ste starejši, se morate posvetovati z

zdravnikom, če se vam pojavijo trebušni simptomi (zlasti krvavitve v prebavilih), še posebej, če

se to zgodi na začetku zdravljenja.

Starejši bolniki se morajo zavedati, da imajo večje tveganje za neželene učinke, še posebno za

krvavitve in razjede v prebavilih, ki so lahko smrtne.

Če se med zdravljenjem z zdravilom Brufen pojavijo krvavitve ali razjede v prebavilih, je treba

zdravljenje prekiniti in se posvetovati z zdravnikom.

Zdravila proti vnetju/bolečinam, kot je ibuprofen, so lahko povezana z majhnim povečanjem

tveganja za srčno ali možgansko kap, zlasti pri uporabi velikih odmerkov. Ne presezite

priporočenega odmerka ali trajanja zdravljenja.

V primeru noric se je priporočljivo izogibati uporabi tega zdravila.

To zdravilo spada v skupino zdravil (NSAID), ki lahko zmanjšajo plodnost pri ženskah. Učinek

po prenehanju uporabe zdravila izgine. Glejte tudi poglavje ''Nosečnost, dojenje in plodnost''.

Ne jemljite zdravila Brufen, če želite zanositi. Najprej se posvetujte z zdravnikom. Glejte tudi

poglavje ''Nosečnost, dojenje in plodnost''.

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Nehajte jemati zdravilo Brufen in se takoj posvetujte z zdravnikom, če se vam pojavi kateri

koli od naslednjih simptomov (angioedem):

• oteklost obraza, jezika ali žrela,

• težave s požiranjem,

• koprivnica in oteženo dihanje.

Med uporabo NSAID so v zelo redkih primerih poročali o resnih kožnih reakcijah. Če se vam

pojavi izpuščaj ali spremembe na sluznicah, nehajte jemati zdravilo Brufen in se posvetujte

z zdravnikom. Hudi izpuščaji lahko vključujejo mehurje na koži, zlasti na nogah, rokah,

dlaneh in stopalih, lahko pa tudi na obrazu in ustnicah (multiformni eritem, Stevens-Johnsonov

sindrom). To se lahko celo še poslabša, kjer se mehurji večajo in širijo in deli kože se lahko

odluščijo (toksična epidermalna nekroliza). Lahko pride tudi do hude okužbe s propadom

(nekrozo) kože, podkožnega tkiva in mišic.

Zdravilo Brufen lahko povzroči zmanjšanje števila belih krvničk in vaša odpornost na okužbe je

lahko zmanjšana.Če občutite okužbo s simptomi, kot je povišana telesna temperatura in resno

poslabšanje vašega splošnega počutja ali povišana telesna temperatura z znaki lokalne okužbe,

kot je boleče grlo, požiralnik ali usta, ali težave z uriniranjem, nemudoma obiščite svojega

zdravnika. Naredili vam bodo krvne preiskave, da ugotovijo morebitno zmanjšanje števila belih

krvničk (agranulocitoza). Pomembno je, da obvestite zdravnika o vaših zdravilih.

Previdnost je potrebna pri dehidriranih bolnikih, ker obstaja tveganje za okvaro ledvic, zlasti pri

dehidriranih otrocih, mladostnikih in starejših bolnikih.

Otroci in mladostniki

Pri dehidriranih otrocih in mladostnikih obstaja tveganje za okvaro ledvic.

Zdravila Brufen filmsko obložene tablete ne smejo jemati otroci do 6. leta starosti.

Druga zdravila in zdravilo Brufen

Ne uporabljajte različnih vrst zdravil proti bolečinam hkrati, če vam tega ni naročil zdravnik.

Obvestite zdravnika ali farmacevta, če jemljete, ste pred kratkim jemali ali pa boste morda začeli

jemati katero koli drugo zdravilo, vključno z zdravili, ki ste jih dobili brez recepta.

Zdravilo Brufen lahko vpliva na druga zdravila ali druga zdravila vplivajo na zdravilo Brufen. Na

primer zdravila za zdravljenje/preprečevanje:

tumorjev in bolezni imunskega sistema (metotreksat),

manično-depresivne bolezni (litij),

nerednega bitja srca (digoksin),

bolečin (acetilsalicilna kislina),

trombemboličnih bolezni (zdravila proti strjevanju krvi, t.j. zdravila za redčenje/preprečevanje

strjevanja krvi, npr. acetilsalicilna kislina, varfarin, tiklopidin),

depresije (zdravila, imenovana selektivni zaviralci prevzema serotonina - SSRI),

povišanega krvnega tlaka (zdravila, ki znižujejo povišan krvni tlak, npr. zaviralci ACE, kot je

kaptopril, antagonisti adrenergičnih receptorjev beta, kot je atenolol, antagonisti receptorjev za

angiotenzin II, kot je losartan, diuretiki),

zavrnitve pri bolnikih po presaditvi organov (zdravila, ki zavirajo vaš imunski sistem, kot je

ciklosporin ali takrolimus),

vnetja (kortikosteroidi),

bakterijskih okužb (nekateri antibiotiki, vključno z aminoglikozidi),

glivičnih okužb (protiglivična zdravila, zlasti vorikonazol ali flukonazol),

sladkorne bolezni (sulfonilsečnine),

povišanega holesterola (holestiramin),

okužbe z virusom humane imunske pomanjkljivosti (HIV) (zidovudin).

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Tudi nekatera druga zdravila lahko vplivajo na zdravljenje z zdravilom Brufen, oziroma zdravilo

Brufen vpliva nanje. Zato se morate pred uporabo zdravila Brufen skupaj z drugimi zdravili vedno

posvetovati z zdravnikom ali s farmacevtom.

Zdravilo Brufen skupaj s hrano, pijačo in alkoholom

Zdravilo Brufen lahko jemljete s hrano in pijačo. Za hitrejše olajšanje ga lahko vzamete na prazen

želodec. Če jemljete zdravilo Brufen skupaj z alkoholom, se lahko neželeni učinki povečajo.

Nosečnost, dojenje in plodnost

Če ste noseči ali dojite, menite, da bi lahko bili noseči ali načrtujete zanositev, se posvetujte z

zdravnikom ali farmacevtom, preden vzamete to zdravilo.

Nosečnice zdravila Brufen ne smejo jemati v zadnjih treh mesecih nosečnosti.

Zdravila Brufen naj ne uporabljajo ženske, ki načrtujejo nosečnost ali so noseče. Zdravljenje med

nosečnostjo sme potekati le po zdravnikovih navodilih.

Ibuprofen prehaja v materino mleko, zato njegova uporaba med obdobjem dojenja ni priporočljiva.

Posvetujte se z zdravnikom, če morate zdravilo Brufen med obdobjem dojenja uporabiti pogosteje kot

le občasno.

Uporaba ibuprofena lahko poslabša plodnost, zato ga ni priporočljivo uporabljati, če poskušate

zanositi ali če opravljate preiskave zaradi neplodnosti.

Vpliv na sposobnost upravljanja vozil in strojev

Zdravilo Brufen lahko nekaterim ljudem poslabša reakcije, na primer zaradi neželenih učinkov, kot so

motnje vida, omotica ali zaspanost. To morate upoštevati v okoliščinah, ki zahtevajo veliko pozornost,

npr. pri upravljanju vozil.

To se nanaša v večji meri na kombinacijo z alkoholom

Zdravilo Brufen vsebuje laktozo monohidrat

Če vam je zdravnik povedal, da ne prenašate nekaterih sladkorjev, se pred uporabo tega zdravila

posvetujte z zdravnikom.

3.

Kako jemati zdravilo Brufen

Pri jemanju tega zdravila natančno upoštevajte navodila zdravnika. Če ste negotovi, se posvetujte z

zdravnikom ali farmacevtom.

Priporočeni odmerek za odrasle in mladostnike (stare 12 – 18 let, 40 kg in več)

Revmatična stanja: ena 400 mg tableta 3-krat dnevno ali ena 600 mg tableta 3-krat dnevno. Med

odmerki mora miniti 4 - 6 ur. Za hitrejšo ublažitev jutranje okorelosti je mogoče prvi odmerek vzeti

na prazen želodec.

Največji dnevni odmerek je 2400 mg.

Menstrualne bolečine: ena 400 mg tableta 1-krat do 3-krat dnevno, ko je potrebno. Med odmerki mora

miniti od 4 do 6 ur.

Zdravljenje je treba začeti ob prvih znakih menstrualnih bolečin.

Blage do zmerne bolečine: ena 200 mg tableta ali ena 400 mg tableta kot enkraten odmerek ali 3- do

4-krat dnevno. Med odmerki mora miniti 4 – 6 ur. Enkraten odmerek, ki presega 400 mg, nima

dodatnega protibolečinskega učinka.

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Povišana telesna temperatura pri odraslih in mladostnikih: ena 200 mg tableta ali ena 400 mg tableta

1-krat do 3-krat dnevno, ko je potrebno.

Akutne bolečine in povišana telesna temperatura, povezana s prehladom, otroci 6 – 12 let (nad

20 kg): ena 200 mg tableta 1-krat do 3-krat dnevno. Med odmerki mora miniti 4 – 6 ur.

Da bi se izognili prehodnemu pekočemu občutku v grlu ali ustih, pogoltnite tablete cele skupaj z

najmanj pol kozarca vode. Za hitrejši začetek delovanja se lahko zdravilo Brufen vzame na prazen

želodec. Če imate občutljiv želodec, vzemite zdravilo Brufen skupaj s hrano.

Če imate hudo jetrno ali ledvično obolenje ali če ste starejša oseba, vam bo zdravnik povedal, kateri

odmerek je pravi za vas; to bo najmanjši možni odmerek.

Če ste vzeli večji odmerek zdravila Brufen, kot bi smeli

Če ste vzeli več zdravila Brufen, kot bi smeli, ali če je to zdravilo po nesreči vzel otrok, se vedno

obrnite na zdravnika ali na najbližjo bolnišnico za oceno tveganja in navodila za ukrepanje.

Med simptomi so lahko siljenje na bruhanje, bolečine v trebuhu, bruhanje (lahko krvavo obarvano),

glavobol, zvonjenje v ušesih, zmedenost in trzajoče premikanje oči. V primeru velikih odmerkov so

poročali o izgubi zavesti, napadih krčev (predvsem pri otrocih), šibkosti in omotici, krvi v urinu,

hladnem občutku telesa in težavah z dihanjem.

Če ste pozabili vzeti zdravilo Brufen

Ne vzemite dvojnega odmerka, če ste pozabili vzeti prejšnji odmerek.

Če imate dodatna vprašanja o uporabi zdravila, se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

4.

Možni neželeni učinki

Kot vsa zdravila ima lahko tudi to zdravilo neželene učinke, ki pa se ne pojavijo pri vseh bolnikih.

Najresnejši neželeni učinki

Prenehajte z jemanjem zdravila Brufen in se nemudoma posvetujte z zdravnikom, če se

vam pojavi kateri koli od naslednjih simptomov (angioedem, občasni neželeni učinek)

otekanje obraza, jezika ali žrela,

težko požiranje,

koprivnica in težave z dihanjem.

Zdravilo Brufen lahko povzroči zmanjšanje števila belih krvničk (agranulocitoza) z zmanjšano

odpornostjo na okužbe (občasen neželeni učinek). Če občutite okužbo s simptomi, kot je

povišana telesna temperatura in resno poslabšanje vašega splošnega počutja ali povišana telesna

temperatura z znaki lokalne okužbe, kot je boleče grlo, požiralnik ali usta, ali težave z

uriniranjem, nemudoma obiščite svojega zdravnika. Pomembno je, da obvestite zdravnika o

vaših zdravilih.

Poročali so o resnih kožnih reakcijah in spremembah na sluznicah, kot je epidermalna nekroliza

in/ali multiformni eritem (zelo redek neželeni učinek). Prenehajte jemati zdravilo Brufen in

se posvetujte z zdravnikom, če se vam pojavijo izpuščaj ali spremembe na sluznici. Hudi

izpuščaji lahko vključujejo mehurje na koži, zlasti na nogah, rokah, dlaneh in stopalih, lahko pa

tudi na obrazu in ustnicah. To se lahko celo še poslabša, kjer se mehurji večajo in širijo in deli

kože se lahko odluščijo (toksična epidermalna nekroliza). Lahko pride tudi do hude okužbe s

propadom (nekrozo) kože, podkožnega tkiva in mišic.

Drugi neželeni učinki

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Pogosti (pojavijo se lahko pri največ 1 do 10 bolnikov):

Glavobol, omotičnost

Neželeni učinki na prebavila (slaba prebava, driska, slabost, bruhanje, bolečine v trebuhu,

vetrovi, zaprtost, črno blato, krvavitev v želodcu in črevesu bruhanje krvi)

Izpuščaj

Utrujenost

Občasni (pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov):

Rinitis

Preobčutljivost

Nespečnost, tesnobnost

Motnje vida, okvara sluha

Spazem bronhov, astma

Razjede v ustih

Razjeda na želodcu, razjeda v črevesu, predrtje razjede na želodcu, vnetje želodčne sluznice

Hepatitis, zlatenica, nenormalna funkcija jeter, koprivnica, srbenje, majhne podplutbe v koži in

sluznicah

Fotosenzibilnost

Okvarjeno delovanje ledvic

Spremembe v številu krvnih celic

Anemija (zmanjšanje števila rdečih krvnih celic ali hemoglobina, kar lahko povzroči bledico in

vodi do šibkosti)

Zaspanost

Mravljinčenje

Izguba sluha

Redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov):

Nebakterijski meningitis

Alergijska reakcija

Depresija, zmedenost

Okvara vida, tinitus (zvonjenje v ušesih), omotica

Poškodbe jeter ter zastajanje vode v telesu

Zelo redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov):

Vnetje trebušne slinavke, odpoved jeter

Neznana (ni mogoče oceniti iz razpoložljivih podatkov):

Poslabšanje razjed v debelem črevesu (kolitis) in Crohnova bolezen (bolezen črevesa)

Srčno popuščanje, srčni napad, visok krvni tlak

Zavedati se je treba, da lahko zdravilo Brufen podaljša čas krvavitve.

Izjemoma resne okužbe kože v primeru noric. Ob uporabi NSAID se lahko razvijejo z okužbo

povezana vnetja kože ali se poslabšajo (npr. stanje, kot je nekrotizirajoči fasciitis, se lahko izrazi s

hudo bolečino, zelo visoko telesno temperaturo, oteklo in vročo kožo, z mehurji, nekrozo). Če se

pojavijo znaki okužbe kože ali se poslabšajo med uporabo ibuprofena, je priporočljivo, da se takoj

posvetujete z zdravnikom.

Zdravila, kakršno je zdravilo Brufen, so morda povezana z malenkost večjim tveganjem za srčni

infarkt ali možgansko kap.

Poročanje o neželenih učinkih

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Če opazite katerega koli izmed neželenih učinkov, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Posvetujte se tudi, če opazite neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu. O neželenih učinkih

lahko poročate tudi neposredno na:

Javna agencija Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke

Sektor za farmakovigilanco

Nacionalni center za farmakovigilanco

Slovenčeva ulica 22

SI-1000 Ljubljana

Tel: +386 (0)8 2000 500

Faks: +386 (0)8 2000 510

e-pošta: h-farmakovigilanca@jazmp.si

spletna stran: www.jazmp.si

S tem, ko poročate o neželenih učinkih, lahko prispevate k zagotovitvi več informacij o varnosti tega

zdravila.

5.

Shranjevanje zdravila Brufen

Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!

Shranjujte pri temperaturi do 25

Tega zdravila ne smete uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na plastenki,

pretisnem omotu ali škatli poleg oznake ‘’Uporabno do:’’ ali ‘’EXP’’. Rok uporabnosti zdravila se

izteče na zadnji dan navedenega meseca.

Zdravila ne smete odvreči v odpadne vode ali med gospodinjske odpadke. O načinu odstranjevanja

zdravila, ki ga ne uporabljate več, se posvetujte s farmacevtom. Taki ukrepi pomagajo varovati okolje.

6.

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

Kaj vsebuje zdravilo Brufen

Ena filmsko obložena tableta vsebuje 200 mg ibuprofena.

Ena filmsko obložena tableta vsebuje 400 mg ibuprofena.

Ena filmsko obložena tableta vsebuje 600 mg ibuprofena.

Zdravilna učinkovina je ibuprofen.

Druge sestavine zdravila so:

Jedro tablete

mikrokristalna celuloza, premreženi natrijev karmelozat, laktoza monohidrat, brezvodni

koloidni silicijev dioksid, natrijev lavrilsulfat, magnezijev stearat,

Obloga tablete

hipromeloza, smukec, barvilo: titanov dioksid (E171).

Izgled zdravila Brufen in vsebina pakiranja

Filmsko obložena tableta: bele, ovalne tablete.

Brufen 200 mg filmsko obložene tablete: 30 tablet (pretisni omot), 100 tablet (plastenka iz HDPE) v

škatli.

Brufen 400 mg filmsko obložene tablete: 20, 30 in 60 tablet (pretisni omot), 100 tablet (plastenka iz

HDPE) v škatli.

PIL Brufen 200/400/600 mg filmsko obložene tablete

Brufen 600 mg filmsko obložene tablete: 30 tablet (pretisni omot), 100 tablet (plastenka iz HDPE) v

škatli.

Na trgu morda ni vseh navedenih pakiranj.

Način izdajanja zdravila Brufen

Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept.

Imetnik dovoljenja za promet z zdravilom in izdelovalec

Imetnik dovoljenja za promet z zdravilom

GSP Proizvodi d.o.o., Dolenjska cesta 242c, 1000 Ljubljana, Slovenija

Izdelovalec

FAMAR S.A., 7 Anthoussa Ave., 153 44 Anthoussa Attiki, Grčija

FAMAR S.A., 49

km Athens-Lamia, 190 11 Avlona, Grčija

Zdravilo je v državah članicah EGP pridobilo dovoljenje za promet z

naslednjimi imeni

Jakost

Država

Ime zdravila

200 mg

Estonija

Latvija

Litva

Slovenija

Švedska

Brufen

Brufen 200 mg apvalkotās tabletes

Brufen 200 mg plëvele dengtos tabletës

Brufen 200 mg filmsko obložene tablete

Brufen

400 mg

Estonija

Latvija

Litva

Romunija

Slovenija

Švedska

Brufen

Brufen 400 mg apvalkotās tabletes

Brufen 400 mg plëvele dengtos tabletës

Brufen 400 mg, comprimate filmate

Brufen 400 mg filmsko obložene tablete

Brufen

600 mg

Slovenija

Švedska

Brufen 600 mg filmsko obložene tablete

Brufen

Navodilo je bilo nazadnje revidirano dne 28. 2. 2017

Drugi viri informacij

Podrobne informacije o zdravilu so objavljene na spletni strani Švedske agencije za zdravila.

21-2-2017

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls a batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets after the discovery of Ibumetin 600 mg containing ibuprofen in some packs. Both types of medicine are used for the treatment of mild pain, but they work in different ways and may cause different adverse reactions.

Danish Medicines Agency

24-5-2018

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Active substance: Ibuprofen) - PSUSA - Modification - Commission Decision (2018)3257 of Thu, 24 May 2018 European Medicines Agency (EMA) procedure number: EMEA/H/C/PSUSA/1712/201707

Europe -DG Health and Food Safety