Brufen

Glavne informacije

  • Zaščiteno ime:
  • Brufen 600 mg šumeča zrnca
  • Farmacevtska oblika:
  • šumeča zrnca
  • Sestava:
  • ibuprofen 600 mg / 1 vrečica
  • Pot uporabe:
  • Peroralna uporaba
  • Enote v paketu:
  • škatla s 50 vrečicami
  • Tip zastaranja:
  • Rp - Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept
  • Uporabi za:
  • ljudje
  • Vrsta medicine:
  • Alopatska drog

Dokumentov

Lokalizacija

  • Na voljo v:
  • Brufen 600 mg šumeča zrnca
    Slovenija
  • Jezik:
  • slovenščina

Terapevtski podatki

  • Terapevtska skupina:
  • ibuprofen

Drugi podatki

Stanje

  • Source:
  • JAZMP - Javna agencija RS za zdravila in medicinske pripomočke - Slovenia Medicines Agency
  • Status dovoljenje:
  • Zdravilo z dovoljenjem za promet
  • Številka dovoljenja:
  • 10123-598/2015-9
  • Datum dovoljenje:
  • 07-03-2016
  • EAN koda:
  • 3837000143256
  • Zadnja posodobitev:
  • 19-01-2018

Podatki za bolnike

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Navodilo za uporabo

Brufen 600 mg šumeča zrnca

ibuprofen

Pred začetkom jemanja zdravila natančno preberite navodilo, ker vsebuje za vas pomembne

podatke!

Navodilo shranite. Morda ga boste želeli ponovno prebrati.

Če imate dodatna vprašanja, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Zdravilo je bilo predpisano vam osebno in ga ne smete dajati drugim. Njim bi lahko celo

škodovalo, čeprav imajo znake bolezni, podobne vašim.

Če opazite kateri koli neželeni učinek, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Posvetujte

se tudi, če opazite katere koli neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu. Glejte

poglavje 4.

Kaj vsebuje navodilo

Kaj je zdravilo Brufen in za kaj ga uporabljamo

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Brufen

Kako jemati zdravilo Brufen

Možni neželeni učinki

Shranjevanje zdravila Brufen

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

Celo ime tega zdravila je Brufen 600 mg šumeča zrnca. V tem navodilu je uporabljeno skrajšano ime

Brufen.

1.

Kaj je zdravilo Brufen in za kaj ga uporabljamo

Zdravilo Brufen spada v skupino zdravil, imenovanih nesteroidna protivnetna zdravila (NSAID).

Ena vrečica zdravila vsebuje 600 mg ibuprofena.

To zdravilo se uporablja:

za lajšanje bolečine in vnetja pri stanjih, kot so osteoartritis, revmatoidni artritis, artritis

hrbtenice (ankilozni spondilitis), otekli sklepi, zamrznjena rama, burzitis, tendinitis,

tenosinuvitis, bolečina v spodnjem delu hrbta, izvini in nategi.

za zdravljenje drugih bolečinskih stanj, kot je zobobol, bolečina po operaciji, menstrualna

bolečina in glavobol, vključno z migreno.

2.

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Brufen

Ne jemljite zdravila Brufen:

če ste alergični na ibuprofen ali katero koli sestavino tega zdravila (navedeno v poglavju 6),

če ste kdaj imeli alergijsko reakcijo po ibuprofenu, acetilsalicilni kislini ali kakšnem drugem

nesteroidnem protivnetnem zdravilu (NSAID) – znaki vključujejo pordečitev kože ali izpuščaj,

oteklost obraza ali ustnic, oteženo dihanje ali zamašen nos in nahod (rinitis),

če ste kdaj prej imeli krvavitve ali vas je trgalo v želodcu ali črevesu po jemanju nesteroidnih

protivnetnih zdravil (NSAID),

če ste imeli vsaj dvakrat razjedo ali krvavitve v želodcu ali v črevesu,

če imate kakšno bolezen, zaradi česar ste bolj nagnjeni h krvavitvam,

če imate hude težave z jetri ali z ledvicami,

če imate hudo srčno popuščanje ali koronarno srčno bolezen,

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

če ste v zadnjem trimesečju nosečnosti. Glejte ''Nosečnost, dojenje in plodnost'' spodaj za več

informacij.

Opozorila in previdnostni ukrepi

Pred začetkom uporabe zdravila Brufen se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Srčni infarkt in možganska kap

Zdravila proti vnetju/bolečinam, kot je ibuprofen, so lahko povezana z majhnim povečanjem tveganja

za srčno ali možgansko kap, zlasti pri uporabi velikih odmerkov. Ne presezite priporočenega odmerka

ali trajanja zdravljenja.

Preden vzamete zdravilo Brufen, se morate o zdravljenju posvetovati z zdravnikom ali farmacevtom,

če:

imate težave s srcem, vključno s srčnim popuščanjem, angino pektoris (bolečine v prsnem

košu), ali če ste imeli srčno kap, operacijo srčnega obvoda, periferno arterijsko bolezen (slabo

prekrvavitev v nogah ali stopalih zaradi zoženih ali zamašenih arterij), ali kakršno koli obliko

možganske kapi (vključno z »malo kapjo« ali tranzitorno ishemično atako, »TIA«),

imate povišan krvni tlak, sladkorno bolezen, povišan holesterol, srčno bolezen ali možgansko

kap v družinski zdravstveni zgodovini ali če ste kadilec.

Krvavitve, razjede ali perforacije v prebavilih

Bolniki, ki so v preteklosti imeli težave s prebavili, zlasti starejši bolniki, se morajo v primeru

simptomov v trebuhu (še posebno pri krvavitvah v prebavilih) posvetovati z zdravnikom, zlasti na

začetku zdravljenja.

Zdravljenje je treba prekiniti in se posvetovati z zdravnikom, če se med zdravljenjem z zdravilom

Brufen pojavijo krvavitve ali razjede v prebavilih.

Splošne informacije o daljšem jemanju zdravil proti bolečini

V splošnem lahko jemanje zdravil proti bolečini (analgetikov) iz navade vodi do trajnih hudih težav z

ledvicami. To tveganje je lahko večje ob fizičnih naporih, ki so povezani z izgubo soli in dehidracijo.

Zato se je temu potrebno izogibati.

Dolgotrajna uporaba katerega koli tipa zdravil proti glavobolu lahko glavobol še poslabša. Če menite,

da se to nanaša na vas, prenehajte jemati to ali katero koli drugo zdravilo proti bolečini in se

posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Učinki na ledvice

Pri dehidriranih bolnikih (zlasti pri otrocih, mladostnikih in starejših bolnikih) obstaja tveganje za

okvaro ledvic.

Povejte svojemu zdravniku, če:

imate ali ste imeli astmo (težave z dihanjem), kronični rinitis (kronično zamašen nos ali nahod)

ali alergijske reakcije (koprivnica),

imate težave z ledvicami, srcem ali jetri,

ste kdaj imeli težave z želodcem ali črevesom (kot je ulcerozni kolitis ali Crohnova bolezen),

imate sistemski eritematozni lupus (SLE, bolezen, ki prizadene vezivno tkivo, vključno s sklepi

in kožo) ali druge avtoimune bolezni zaradi povečanega tveganja za aseptični meningitis (otrdel

vrat, glavobol, siljenje na bruhanje, bruhanje, povišana telesna temperatura ali

dezorientiranost),

ste v prvih šestih mesecih nosečnosti,

nameravate zanositi,

ste starejši (65 let in več) – zato, ker je bolj verjetno, da boste imeli resne neželene učinke,

zlasti krvavitve in perforacije v prebavilih, ki so lahko smrtne.

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Kot druga protivnetna zdravila lahko tudi zdravilo Brufen prikrije simptome okužbe, na primer

glavobol in povišano telesno temperaturo.

Če se kar koli od zgoraj navedenega nanaša na vas, se pred začetkom uporabe zdravila Brufen

posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Otroci in mladostniki

Zdravilo Brufen ni primerno za otroke in mladostnike, mlajše od 18 let.

Druga zdravila in zdravilo Brufen

Obvestite zdravnika ali farmacevta, če jemljete, ste pred kratkim jemali ali pa boste morda začeli

jemati katero koli drugo zdravilo. Zdravilo Brufen lahko vpliva na druga zdravila ali druga zdravila

vplivajo na zdravilo Brufen. Na primer:

zdravila proti strjevanju krvi (tj. zdravila za redčenje/preprečevanje strjevanja krvi, npr.

acetilsalicilna kislina, varfarin, tiklopidin)

zdravila, ki znižujejo povišan krvni tlak (zaviralci ACE, kot so kaptopril, antagonisti

adrenergičnih receptorjev beta, kot je atenolol, antagonisti receptorjev za angiotenzin II, kot je

losartan)

Zdravniku ali farmacevtu povejte še posebno, če jemljete katero koli od naslednjih zdravil:

diuretike (zdravila za odvajanje vode),

srčne glikozide, kot je digoksin (uporablja se za zdravljenje težav s srcem),

litij (uporablja se pri nekaterih oblikah depresije),

fenitoin (uporablja se za zdravljenje epilepsije),

zidovudin (protivirusno zdravilo),

probenecid (uporablja se za zdravljenje putike),

steroide (uporabljajo se za zdravljenje vnetnih stanj),

metotreksat (uporablja se za zdravljenje nekaterih vrst raka),

zdravila, znana kot imunosupresivi, kot sta ciklosporin in takrolimus (uporabljajo se za

zaviranje vašga imunskega odgovora),

zdravila, znana kot selektivni zaviralci privzema serotonina (SSRI) (uporabljajo se za

zdravljenje depresij),

antibiotike, ki se imenujejo kinoloni, kot je ciprofloksacin,

aminoglikozide (tip antibiotika),

mifepriston (uporablja se za umetno prekinitev nosečnosti),

druga zdravila, ki vsebujejo ibuprofen, kot so nekatera, ki jih lahko kupite brez recepta,

druga protivnetna zdravila za lajšanje bolečine, vključno z acetilsalicilno kislino,

holestiramin (uporablja se za zniževanje holesterola),

zdravila, znana kot sulfonilsečnine, kot je glibenklanid (uporablja se za zdravljenje sladkorne

bolezni),

vorikonazol ali flukonazol (tip antimikotika),

rastlinsko zdravilo ginko biloba (obstaja možnost, da boste hitreje krvaveli, če ga jemljete

sočasno z ibuprofenom).

Tudi nekatera druga zdravila lahko vplivajo na zdravljenje z zdravilom Brufen, oziroma zdravilo

Brufen vpliva nanje. Zato se morate pred uporabo zdravila Brufen skupaj z drugimi zdravili vedno

posvetovati z zdravnikom ali farmacevtom.

Zdravilo Brufen skupaj z alkoholom

Če uživate alkohol v času, ko jemljete zdravilo Brufen, obstaja večja možnost za pojav neželenih

učinkov.

Nosečnost, dojenje in plodnost

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Ne jemljite tega zdravila, če ste v zadnjih 3 mesecih nosečnosti.

Posvetujte se z zdravnikom ali farmacevtom preden vzamete to zdravilo, če ste v prvih

6 mesecih nosečnosti ali če dojite. To zdravilo lahko vzamete le po nasvetu zdravnika.

Če nameravate zanositi ali imate težave z zanositvijo, se pred uporabo tega zdravila posvetujte

z zdravnikom ali farmacevtom. To zdravilo lahko otežuje zanositev, če se uporablja daljši čas.

Ni pa verjetno, da bi občasna uporaba tega zdravila vplivala na možnost zanositve. Ta učinek

običajno izgine, ko prenehate z jemanjem tega zdravila.

Vpliv na sposobnost upravljanja vozil in strojev

Zaradi uporabe tega zdravila ste lahko omotični ali zaspani. Če se to zgodi, ne vozite in ne upravljajte

strojev. Ne opravljajte nobenega dela, pri katerem morate biti zbrani. To velja še zlasti ob sočasni

uporabi alkohola.

Zdravilo Brufen vsebuje saharozo

Saharoza je sladkor. Če vam je zdravnik povedal, da ne morete prenašati ali presnavljati nekaterih

sladkorjev, se posvetujte z zdravnikom, preden začnete jemati to zdravilo. Vsaka vrečica vsebuje 3,3 g

saharoze. To je treba upoštevati pri bolnikih s sladkorno boleznijo.

Zdravilo Brufen vsebuje natrij

Ena vrečica zdravila Brufen vsebuje 8,6 mmol (197 mg) natrija. To morate upoštevati, če ste na dieti z

omejenim vnosom natrija. Morda boste potrebovali manj natrija v vaši dieti zaradi natrija v tem

zdravilu.

3.

Kako jemati zdravilo Brufen

Pri jemanju tega zdravila natančno upoštevajte navodila zdravnika. Če ste negotovi, se posvetujte z

zdravnikom ali farmacevtom.

Zdravilo je namenjeno samo za kratkoročno uporabo. Jemati morate najmanjši odmerek najkrajši čas,

ki je potreben za olajšanje vaših simptomov.

Koliko zdravila vzeti

Odrasli (18 let in starejši):

Priporočen odmerek je 1 vrečica (600 mg) dva- do tri- krat na dan.

Zdravnik se lahko odloči, da vam poveča ali zmanjša ta odmerek glede na to, za kaj se zdravite.

Nikoli ne vzemite več kot 4 vrečice (2400 mg) v 24 urah.

Otroci in mladostniki:

Zdravilo Brufen ni priporočeno za otroke in mladostnike do 18. leta starosti.

Bolniki z boleznimi jeter ali ledvic:

Če imate težave z jetri ali z ledvicami, vam bo zdravnik prilagodil odmerek. To bo najnižji možni

odmerek.

Starejši bolniki (nad 65. let starosti):

Če ste starejši, vam bo zdravnik prilagodil odmerek. To bo najnižji možni odmerek.

Jemanje tega zdravila

Če imate občutljiv želodec, vzemite to zdravilo skupaj s hrano ali takoj po njej. Če ga boste vzeli

takoj po obroku, se lahko začetek delovanja zdravila Brufen zakasni.

Izpraznite zrnca iz ene vrečice v majhen kozarec z vodo (približno 125 ml).

Prepričajte se, da ste uporabili vsa zrnca iz vrečice.

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Mešajte zdravilo, dokler se ne neha peniti in se zrnca raztopijo – nastala bo gazirana pijača z

okusom po pomaranči.

Če uporabite več kot eno vrečico naenkrat, uporabite več vode. Uporabite približno 125 ml

vode za vsako vrečico zdravila.

Če ste vzeli večji odmerek zdravila Brufen, kot bi smeli

Če ste vzeli več zdravila Brufen, kot bi smeli, se takoj posvetujte z zdravnikom ali pojdite v najbližjo

bolnišnico. Škatlico z zdravilom vzemite s seboj.

Simptomi prekomernega odmerjanja lahko vključujejo: siljenje na bruhanje, bolečine v trebuhu,

bruhanje (lahko krvavo obarvano), glavobol, zvonjenje v ušesih, zmedenost in trzajoče premikanje

oči. V primeru velikih odmerkov so poročali o izgubi zavesti, napadih krčev (predvsem pri otrocih),

šibkosti in omotici, krvi v urinu, hladnem občutku telesa in težavah z dihanjem.

Če ste pozabili vzeti zdravilo Brufen

Če ste pozabili vzeti odmerek, ga vzemite takoj, ko se spomnite. Če se bliža čas za vaš naslednji

odmerek, izpustite pozabljen odmerek.

Ne vzemite dvojnega odmerka, če ste pozabili vzeti prejšnji odmerek.

Če imate dodatna vprašanja o uporabi zdravila, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

4.

Možni neželeni učinki

Kot vsa zdravila ima lahko tudi to zdravilo neželene učinke, ki pa se ne pojavijo pri vseh bolnikih.

Resni neželeni učinki

Če opazite katerega koli od naslednjih resnih neželenih učinkov, prenehajte jemati to zdravilo

in nemudoma obiščite zdravnika – morda boste potrebovali nujno medicinsko pomoč:

Pogosti (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov):

znaki krvavitve iz želodca ali črevesa, kot je kri v blatu, črno blato ali bruhanje krvi ali temnih

delcev, ki spominjajo na zrna kave

Občasni (pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov):

otekanje obraza, jezika ali grla, kar lahko povzroči hude težave s požiranjem in dihanjem

(angioedem),

Redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov):

hitro bitje srca, hud padec krvnega tlaka ali življenje ogrožujoč šok

Zelo redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov):

hud izpuščaj, luščenje kože, mehurji na koži, luskasta koža

huda okužba s propadom (nekrozo) kože, podkožnega tkiva in mišic; to se lahko pojavi v

izjemnih primerih med okužbo z noricami

Če opazite katerega koli od zgornjih neželenih učinkov, prenehajte jemati to zdravilo in takoj obiščite

zdravnika.

Prenehajte jemati to zdravilo in se posvetujte z zdravnikom, če opazite kar koli od naslednjega:

Pogosti (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov):

slaba prebava ali zgaga

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

bolečina v trebuhu ali drugi simptomi v trebuhu

Če opazite katerega koli od zgornjih neželenih učinkov, prenehajte jemati to zdravilo in se posvetujte

z zdravnikom.

Drugi neželeni učinki

Pogosti (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov):

izpuščaj

občutek omotičnosti ali utrujenosti

izguba apetita, driska, siljenje na bruhanje, bruhanje, vetrovi, zaprtje

glavobol – če se to zgodi, medtem ko se zdravite s tem zdravilom, je pomembno, da ne vzamete

nobenih drugih zdravil proti bolečini, da bi si pomagali.

Občasni (pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov):

občutek zaspanosti

občutek tesnobe

občutek ščemenja ali mravljinčnja

težave s spanjem

koprivnica, srbenje

koža postane občutljiva na svetlobo

motnje vida, težave s sluhom

zvonjenje v ušesih (tinitus)

občutek vrtoglavice ali vrtenja (vertigo)

hepatitis, porumenitev vaše kože ali oči, zmanjšano delovanje jeter

zmanjšano delovanje ledvic, vnetje ledvic, odpoved ledvic

kihanje, zamašen, srbeč nos ali nahod (rinitis)

razjede v želodcu ali črevesu, luknja v steni prebavil

vnetje želodčne sluznice

majhne modrice na vaši koži ali znotraj vaših ust, nosu ali ušes

otežkočeno dihanje, kihanje ali kašljanje, astma ali poslabšanje astme

spremembe v krvni sliki – prvi znaki so: povišana telesna temperatura, vneto grlo, razjede v

ustih, simptomi podobni gripi, občutek hude utrujenosti, krvavitve iz nosu in kože

znižanje števila krvnih celic (anemija)

Redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov):

občutek depresije ali zmedenosti

zastajanje tekočine (edemi)

okužba možganov, ki se imenuje ''nebakterijski meningitis''

izguba vida

poškodba jeter

Zelo redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov):

srčno popuščanje, srčni infarkt, povišan krvni tlak

okvara jeter

vnetje trebušne slinavke

težave s kožo (ki lahko prizadenejo tudi notranjost vaših ust, nosu in ušes), kot je ''sindrom

Stevens-Johnson'', ''toksična epidermalna nekroliza'' ali ''multiformni eritem''.

Neznana pogostnost (pogostnosti iz razpoložljivih podatkov ni mogoče oceniti):

podaljašan čas krvavitve

poslabšanje razjed v debelem črevesu (kolitis) ali Crohnove bolezni (bolezen črevesa)

pekoč občutek v grlu ali ustih – to se lahko zgodi takoj, ko vzamete to zdravilo.

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Pri drugih nesteroidnih protivnetnih zdravilih (NSAID) so poročali tudi o naslednjih neželenih

učinkih:

visok krvni tlak ali srčno popuščanje

poslabšanje razjed v debelem črevesu in Crohnove bolezni (bolezen črevesa)

rahlo povečano tveganje za srčni infarkt ali možgansko kap

Če imate katerega koli od neželenih učinkov, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Posvetujte

se tudi, če opazite neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu.

Poročanje o neželenih učinkih

Če opazite katerega koli izmed neželenih učinkov, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Posvetujte se tudi, če opazite neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu. O neželenih učinkih

lahko poročate tudi neposredno na

Javna agencija Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke

Sektor za farmakovigilanco

Nacionalni center za farmakovigilanco

Slovenčeva ulica 22

SI-1000 Ljubljana

Tel: +386 (0)8 2000 500

Faks: +386 (0)8 2000 510

e-pošta: h-farmakovigilanca@jazmp.si

spletna stran: www.jazmp.si

S tem, ko poročate o neželenih učinkih, lahko prispevate k zagotovitvi več informacij o varnosti tega

zdravila.

5.

Shranjevanje zdravila Brufen

Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!

Shranjujte pri temperaturi do 25

C. Shranjujte v originalni ovojnini za zagotovitev zaščite pred

svetlobo in vlago.

Tega zdravila ne smete uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na škatli in na

vrečici. Roka uporabnosti zdravila se izteče na zadnji dan navedenega meseca.

Zdravila ne smete odvreči v odpadne vode ali med gospodinjske odpadke. O načinu odstranjevanja

zdravila, ki ga ne uporabljate več, se posvetujte s farmacevtom. Taki ukrepi pomagajo varovati okolje.

6.

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

Kaj vsebuje zdravilo Brufen

Zdravilna učinkovina je ibuprofen. Ena vrečica vsebuje 600 mg ibuprofena.

Druge sestavine zdravila so premreženi natrijev karmelozat, jabolčna kislina, mikrokristalna

celuloza, natrijev saharinat, saharoza, povidon, aroma pomaranče, natrijev lavrilsulfat, natrijev

hidrogenkarbonat in brezvodni natrijev karbonat.

Izgled zdravila Brufen in vsebina pakiranja

Zdravilo Brufen 600 mg šumeča zrnca je bel prašek z okusom po pomaranči.

Vaše zdravilo je v vrečici.

Po raztapljanju izgleda suspenzija bela, prosojna, brez tujih delcev, z vonjem po pomaranči.

Brufen 600 mg šumeča zrnca

UK/H/5137/01/DC

JAZMP-IB/010-15. 1. 2017

Vsaka škatla vsebuje 10,20, 30, 40 ali 50 vrečic.

Način in režim izdaje zdravila Brufen

Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept.

Imetnik dovoljenja za promet z zdravilom in izdelovalec

Imetnik dovoljenja za promet:

GSP Proizvodi d.o.o., Dolenjska cesta 242c, 1000 Ljubljana, Slovenija

Izdelovalec:

AbbVie S.r.L., S.R.148 Pontina, Km 52 snc, 04011 Campoverde di Aprilia (LT), Italija

Zdravilo je v državah članicah EGP pridobilo dovoljenje za promet z naslednjimi imeni:

Velika Britanija

Abfen 600 mg Effervescent Granules

Estonija

Brufen

Madžarska

Brufen 600 mg Pezsgőgranulátum

Irska

BRUFEN 600 mg Effervescent Granules

Latvija

Brufen 600 mg putojošās granulas

Litva

Brufen 600 mg snypščiosios granulės

Romunija

BRUFEN 600 mg granule efervescente

Slovenija

BRUFEN

600 mg šumeča zrnca

Navodilo je bilo nazadnje revidirano dne 15. 1. 2017

21-2-2017

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets

Takeda Pharma A/S recalls a batch of Pamol® in packs of 300 film-coated tablets after the discovery of Ibumetin 600 mg containing ibuprofen in some packs. Both types of medicine are used for the treatment of mild pain, but they work in different ways and may cause different adverse reactions.

Danish Medicines Agency

24-5-2018

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Orphan Europe S.A.R.L.)

Pedea (Active substance: Ibuprofen) - PSUSA - Modification - Commission Decision (2018)3257 of Thu, 24 May 2018 European Medicines Agency (EMA) procedure number: EMEA/H/C/PSUSA/1712/201707

Europe -DG Health and Food Safety