Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Glavne informacije

  • Zaščiteno ime:
  • Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz 5 mg/100 mg trde kapsule
  • Farmacevtska oblika:
  • kapsula, trda
  • Sestava:
  • acetilsalicilna kislina 100 mg / 1 kapsula; bisoprolol 4,24 mg / 1 kapsula
  • Pot uporabe:
  • Peroralna uporaba
  • Enote v paketu:
  • škatla s 30 kapsulami (3 x 10 kapsul v pretisnem omotu)
  • Tip zastaranja:
  • Rp - Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept
  • Uporabi za:
  • ljudje
  • Vrsta medicine:
  • Alopatska drog

Dokumentov

Lokalizacija

  • Na voljo v:
  • Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz 5 mg/100 mg trde kapsule
    Slovenija
  • Jezik:
  • slovenščina

Terapevtski podatki

  • Terapevtska skupina:
  • bisoprolol in acetilsalicilna kislina

Drugi podatki

Stanje

  • Source:
  • JAZMP - Javna agencija RS za zdravila in medicinske pripomočke - Slovenia Medicines Agency
  • Status dovoljenje:
  • Zdravilo z dovoljenjem za promet
  • Številka dovoljenja:
  • 10123-174/2017-8
  • Datum dovoljenje:
  • 24-08-2017
  • EAN koda:
  • 3837000132823
  • Zadnja posodobitev:
  • 18-01-2018

Podatki za bolnike

Navodilo za uporabo

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz 5 mg/100 mg trde kapsule

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz 10 mg/100 mg trde kapsule

bisoprololijev fumarat / acetilsalicilna kislina

Pred

začetkom

jemanja

zdravila

natančno

preberite

navodilo,

ker

vsebuje

za

vas

pomembne podatke!

Navodilo shranite. Morda ga boste želeli ponovno prebrati.

Če imate dodatna vprašanja, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Zdravilo je bilo predpisano vam osebno in ga ne smete dajati drugim. Njim bi lahko celo

škodovalo, čeprav imajo znake bolezni, podobne vašim.

opazite

kateri

koli

neželeni

učinek

posvetujte

zdravnikom

farmacevtom.

Posvetujte se tudi, če opazite katere koli neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu.

Glejte poglavje 4.

Kaj vsebuje navodilo

Kaj je zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz in za kaj ga uporabljamo

Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Kako jemati zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Možni neželeni učinki

Shranjevanje zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

1. Kaj je zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz Bisoprolol/acetilsalicilna kislina

Sandoz in za kaj ga uporabljamo

Zdravilo

Bisoprolol/acetilsalicilna

kislina

Sandoz

vsebuje

zdravilni

učinkovini,

bisoprololijev fumarat in acetilsalicilno kislino. Bisoprolol sodi v skupino zdravil, ki jim pravimo

antagonisti adrenergičnih receptorjev beta. To zdravilo deluje tako, da vpliva na odgovor telesa

na nekatere živčne impulze, zlasti v srcu ter znižuje krvni tlak. Acetilsalicilna kislina preprečuje

nastajanje krvnih strdkov, znana pa je tudi pod imenom 'Aspirin'.

Zdravilo

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

uporabljamo za zdravljenje zvišanega krvnega

tlaka

bolnikih

tveganjem

srčne

bolezni,

bili

predhodno

zdravljeni

posameznima učinkovinama.

2. Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Ne jemljite zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz :

če ste alergični (preobčutljivi) na bisoprololijev fumarat ali acetilsalicilno kislino ali katero

koli sestavino tega zdravila (navedeno v poglavju 6),

če veste, da ste alergični (preobčutljivi) na katera koli druga nesteroidna protivnetna in

protirevmatična zdravila (NSAR),

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

če imate hudo srčno popuščanje ali kardiogeni šok, ki vodi do zasoplosti in kolapsa krvnega

obtoka,

če imate določene resne težave s srčnim ritmom npr. sinoatrialni blok, sindrom sinusne

disfunkcije in ali AV blok druge ali tretje stopnje (brez srčnega spodbujevalnika),

če imate počasen srčni utrip, ki povzroča težave. Če ste glede tega negotovi, se posvetujte z

zdravnikom.

če imate zelo nizek krvni tlak (kar lahko vodi do pojava omotice ob vstajanju),

če imate hudo astmo ali piskanje v pljučih,

če veste, da imate hemofilijo ali hipoprotrombinemijo (redki krvni bolezni),

če imate nezdravljen feokromocitom, redek tumor nadledvične žleze,

če imate motnje kislinsko-baznega ravnovesja v telesu (metabolno acidozo),

če imate hude motnje prekrvavitve v prstih rok ali nog ter v rokah ali nogah, kot je

Raynaudov pojav,

če imate razjedo na želodcu ali črevesju (peptični ulkus) ali krvavitve v želodcu ali črevesju

ali kakršnekoli druge krvavitve, kot je možganska krvavitev,

če imate težave z želodcem ali ste imeli v preteklosti kdaj želodčne težave ob jemanju

acetilsalicilne kisline,

če ste kdaj v preteklosti imeli hemoragično možgansko kap,

če imate hudo bolezen jeter ali ledvic,

če imate pomanjkanje encima glukoza-6-fosfat dehidrogenaze (dedna bolezen z nizko ravnjo

glukoza-6-fosfat dehidrogenaze (G6Pd)),

če se zdravite z metotreksatom (zdravilo za zdravljenje luskavice, revmatoidnega artritisa,

Chronove bolezni in nekaterih tipov raka) v odmerku, višjem od 15 mg na teden.

Če imate karkoli od zgoraj naštetega, morate o tem obvestiti svojega zdravnika.

Zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz vsebuje sojin lecitin. Če ste alergični na sojo

ali arašide, ne uporabljajte tega zdravila.

Opozorila in previdnostni ukrepi

Pred

začetkom

jemanja

zdravila

Bisoprolol/acetilsalicilna

kislina

Sandoz

posvetujte

zdravnikom ali farmacevtom, če:

imate težave z dihanjem ali astmo v družinski anamnezi,

imate sladkorno bolezen (ker bisoprolol lahko prikrije znake nizke ravni sladkorja v krvi),

se postite brez uživanja trde hrane ali imate strogi post,

imate težave z vašim srcem npr. bolečine v prsih in spremljajočo odpoved srca,

zdravite

zaradi

preobčutljivostnih

(alergičnih)

reakcij,

bisoprolol

lahko

poveča

možnost za nastanek alergične reakcije ali povzroči, da se reakcija pojavi v hujši obliki,

imate kakršnokoli nepravilnost električnega prevajanja v srcu,

imate Prizmetalovo angino, ki se kaže kot bolečina v prsih, zaradi spazma koronarnih arterij,

ki preskrbujejo srčno mišico,

imate kakršnekoli težave s krvnim obtokom v vaših dlaneh in stopalih,

boste prejeli anestezijo - obvestite anesteziologa, da jemljete bisoprolol in acetilsalicilno

kislino,

ste imeli kdaj v preteklosti peptični ulkus ali težave s strjevanjem krvi,

imate (ali ste imeli kdaj v preteklosti) ponavljajočo se kožno bolezen z luskastim, suhim

kožnim izpuščajem (psoriazo),

imate tumor sredice nadledvične žleze (feokromocitom), to zdravilo se lahko uporablja samo

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

v kombinaciji z določenimi zdravili (tako imenovanimi antagonisti adrenergičnih receptorjev

alfa),

imate težave s ščitnico, ker lahko to zdravilo prikrije znake čezmerno dejavne ščitnice,

imate blago do zmerno bolezen jeter ali ledvic,

imate koprivnico (urtikarijo) ali zamašen nos z izcedkom zaradi alergije (rinitis),

imate protin (stanje, ki povzroča bolečine, vnetje in otekanje v enem ali več sklepih),

imate razjedo na želodcu ali črevesju,

imate močne menstruacije,

boste imeli kirurški poseg ali izdrtje zoba.

Če imate karkoli od zgoraj naštetega, morate o tem obvestiti svojega zdravnika.

Športniki se morajo zavedati, da to zdravilo vsebuje učinkovino, ki lahko vodi do pozitivnega

izvida preizkusa za ugotavljanje prisotnosti nedovoljenih poživil.

Druga zdravila in zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Obvestite zdravnika ali farmacevta, če jemljete, ste pred kratkim jemali ali pa boste morda začeli

jemati katero koli drugo zdravilo, tudi če ste ga dobili brez recepta, ker se lahko spremenijo

učinki teh zdravil in/ali zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz .

Še posebej morate svojemu zdravniku povedati, če jemljete katero koli od naslednjih zdravil:

zdravila za nadzor krvnega tlaka ali zdravila za težave s srcem (kot so amiodaron, amlodipin,

klonidin,

digoksin,

diltiazem,

dizopiramid,

felodipin,

flekainid,

lidokain,

metildopa,

moksonidin, fenitoin, propafenon, kinidin, rilmenidin, verapamil in antagonisti adrenergičnih

receptorjev beta),

zdravila, ki se uporabljajo za izvajanje anestezije med operacijo (glejte tudi »Opozorila in

previdnostni ukrepi«),

zdravila za zdravljenje epilepsije, npr. barbiturati, kot je fenobarbital,

protivnetna zdravila imenovana NSAR (na primer diklofenak, ibuprofen, naproksen),

zdravila za zdravljenje astme ali zdravila, ki se uporabljajo pri zamašenem nosu,

zdravila za zdravljenje določenih očesnih motenj, kot je glavkom (povišan očesni tlak) ali se

uporabljajo za razširitev očesne zenice,

določena zdravila za zdravljenje kliničnega šoka (npr. adrenalin, dobutamin, noradrenalin),

meflokin, zdravilo za zdravljenje malarije,

zdravila za zdravljenje sladkorne bolezni, vključno z inzulinom in tabletami,

zdravila za zdravljenje tuberkuloze npr. rifampicin,

zdravila za zdravljenje migrene npr. ergotamin,

antikoagulantna zdravila, ki se uporabljajo za redčenje krvi, npr. varfarin,

zdravila, ki se uporabljajo za zdravljenje protina, npr. probenecid,

zdravila, ki se uporabljajo za zdravljenje hude depresije, (npr. moklobemid) in mentalnih

motenj, kot so triciklični antidepresivi, fenotiazini, litij in zaviralci monoaminoksidaze (razen

zaviralcev MAO-B),

druga zdravila, ki se uporabljajo za redčenje krvi (heparin in njegovi derivati: hirudin,

fondaparinuks), zdravila za zmanjševanje verjetnosti nastanka krvnih strdkov (klopidrogel,

tiklopidin, tirofiban in eptifibatid) ali zdravila, ki jih uporabljamo za raztapljanje krvnih

strdkov v primeru srčnega infarkta ali možganske kapi,

zdravila za odpravo zastajanja vode v telesu (npr. diuretiki),

zdravila, ki vsebujejo kortikosteroide,

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

metotreksat, ki ga uporabljamo za zdravljenje psoriaze (kožna bolezen) ali raka,

antacide za slabo prebavo.

Zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz skupaj s hrano in pijačo

Kapsule zdravila

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

lahko jemljete s hrano ali brez in jih je

treba pogoltniti cele z vodo.

Zdravila

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

ne smejo jemati bolniki, ki redno uživajo

velike količine alkohola.

Zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz ne smejo jemati bolniki, ki imajo alergijo na

sojo ali arašide.

Nosečnost in dojenje

Če ste noseči ali dojite, menite, da bi lahko bili noseči ali načrtujete zanositev, se posvetujte z

zdravnikom. Zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

ni priporočljivo uporabljati v

času nosečnosti, razen če je to res nujno, ker ne poznamo morebitnih tveganj za nerojenega

otroka. Glede tega vam bo lahko svetoval vaš zdravnik.

Ni znano, ali se bisoprolol izloča v materino mleko, medtem ko se acetilsalicilna kislina pojavi v

materinem mleku. Dojenje med jemanjem tega zdravila zato ni priporočljivo.

Posvetujte se z zdravnikom ali s farmacevtom, preden vzamete katero koli zdravilo.

Vpliv na sposobnost upravljanja vozil in strojev

Zdravilo

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz običajno ne vpliva na sposobnost upravljanja

vozil in strojev. Če pa pri sebi opazite utrujenost ali omotico, morate počakati, da takšni znaki

minejo, preden boste upravljali z vozili ali s stroji.

3. Kako jemati zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Kapsule zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz morate

pogoltniti cele z vodo.

Priporočeni odmerek za odrasle je ena kapsula na dan, ki jo vzemite ob približno istem času vsak

dan. Najbolj primeren odmerek za vas bo določil vaš zdravnik.

Zdravilo

Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

ni primerno za otroke.

Starejši bolniki

Prilagoditev odmerka običajno ni

potrebna, priporočljivo pa je, da začnete z najmanjšim možnim

odmerkom.

Bolniki z močno zmanjšanim delovanjem ledvic in jeter

Bolniki, ki imajo hudo bolezen ledvic ali jeter ne smejo jemati tega zdravila. Bolniki z blago ali

zmerno ledvično ali jetrno funkcijo morajo imeti posebno obravnavo.

Zdravljenje z bisoprololom je običajno dolgotrajno. Če boste morali zdravljenje popolnoma

prekiniti, vam bo vaš zdravnik verjetno svetoval, da odmerek zmanjšate postopoma, ker se sicer

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

vaše zdravstveno stanje lahko poslabša.

Če ste vzeli večji odmerek zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz , kot bi smeli

Če ste pomotoma vzeli večji odmerek od predpisanega, to nemudoma povejte svojemu zdravniku

farmacevtu.

sabo

prinesite

tudi

morebitne

preostale

tablete

navodilo,

zdravstveno osebje natančno vedelo, kaj ste vzeli. Verjetni znaki prevelikega odmerjanja so

nenaden

padec

srčne

frekvence

in/ali

krvnega

tlaka,

zaradi

česar

lahko

občutite

omotico,

omedlevico, zmedenost, občutek slabosti ali bruhanje, brnenje v ušesih in zasoplost. Med druge

znake lahko sodijo občutek vrtenja (vrtoglavica), glavobol, zvonjenje v ušesih, zmedenost,

slabost, bruhanje in bolečine v trebuhu. Izrazito preveliko odmerjanje lahko povzroči hitrejše

dihanje od normalnega (hiperventilacijo), težave z dihanjem, vročinsko kap, potenje, nemir,

epileptične napade, privide, nizko koncentracijo sladkorja v krvi in končno tudi izgubo zavesti

ali komo. Bolniki s srčnim popuščanjem so lahko bolj občutljivi na te učinke.

Če ste pozabili vzeti zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Če pozabite vzeti kapsulo, jo vzemite, če ste se nanjo spomnili v roku 12 ur. Če pa je minilo že

več

počakajte

naslednjega

odmerka.

vzemite

dvojnega

odmerka,

nadomestili pozabljeni odmerek.

Če imate dodatna vprašanja o uporabi zdravila, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Če ste prenehali jemati zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Zdravljenja s kapsulami bisoprolola in acetilsalicilne kisline ne smete naglo prekiniti, ker bi se

vam lahko stanje poslabšalo ali bi se vam krvni tlak lahko spet začel zviševati. Namesto tega

postopoma zmanjšujte odmerek kapsul v času enega ali dveh tednov, kakor vam bo svetoval

zdravnik. Če imate dodatna vprašanja o uporabi tega zdravila, se posvetujte z zdravnikom ali s

farmacevtom.

4.

Možni neželeni učinki

Kot vsa zdravila ima lahko tudi zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

neželene

učinke, ki pa se ne pojavijo pri vseh bolnikih.

Vsa zdravila lahko povzročijo alergijske reakcije, čeprav so resne alergijske reakcije zelo

redke. O vsakršnem nenadnem pojavu piskanja v pljučih, težav z dihanjem, otekanja vek,

obraza ali ustnic, otekanja udov (edema), izpuščaja ali srbenja (še posebej po vsem telesu)

morate nemudoma obvestiti zdravnika.

Za navedbo pogostnosti poročanja neželenih učinkov uporabljamo naslednje izraze:

Zelo pogosti: pojavijo se lahko pri več kot 1 od 10 bolnikov

Pogosti: pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov

Občasni: pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov

Redki: pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov

Zelo redki: pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov

Neznana pogostnost: pogostnosti iz razpoložljivih podatkov ni mogoče oceniti

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

Zelo pogosti (pojavijo se lahko pri več kot 1 od 10 bolnikov):

slabost,

bolečina ali nelagodje v vašem želodcu ali spodnjem delu prsnega koša po jedi.

Pogosti (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov):

utrujenost,

omotica,

glavobol

neželeni

učinki

pojavljajo

posebej

začetku

zdravljenja in so običajno blagi ter pogosto popolnoma izginejo v 1 do 2 tednih),

mrzle dlani ali stopala, odrevenelost dlani ali stopal,

bruhanje, driska ali zaprtje,

bolečine v želodcu,

črno ali smolnato blato, ki je lahko posledica navzočnosti krvi v blatu,

bruhanje krvi,

povečano tveganje za krvavitve.

Občasni (pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov):

nizek krvni tlak

počasen srčni utrip,

izčrpanost,

motnje spanja,

depresija,

težave z dihanjem pri bolnikih z astmo ali kronično pljučno boleznijo,

mišična šibkost, mišični krči,

nepravilen srčni utrip, poslabšanje obstoječega srčnega popuščanja,

kri v urinu,

preobčutljivostne reakcije, kot so srbenje, pordelost, kožni izpuščaj in otekanje (obraza, dlani

in stopal),

želodčne krvavitve, želodčne razjede in predrtja, možganske krvavitve.

Redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov):

motnje sluha,

alergični izcedek iz nosu,

zmanjšano solzenje (pomembno, če uporabljate kontaktne leče),

vnetje jeter, ki lahko povzroči rumeno obarvanje kože ali beločnic,

spremembe

izvidih

krvnih

preiskav

(npr.

povišanje

vrednosti

vrste

maščob

krvi

(trigliceridi) povečano izplavljanje kemikalij iz jeter),

preobčutljivostne reakcije, kot so srbenje, pordelost, kožni izpuščaj,

zmanjšana potenca,

nočne more, halucinacije,

omedlevica,

krvavitev iz nosu, krvavitev iz dlesni, močnejša menstruacija,

zvonjenje v ušesih, glavobol, omotica: ti znaki običajno pomenijo preveliko odmerjanje

acetilsalicilne kisline,

povišane vrednosti jetrnih encimov.

Zelo redki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10.000 bolnikov):

draženje in pordelost oči (konjunktivitis),

izpadanje las,

pojav ali poslabšanje kožne bolezni s pojavom luskavice (psoriaze) ali kožnega izpuščaja

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

podobnega luskavici,

nizek nivo sladkorja v krvi,

motnje delovanja jeter in ledvic,

visoke vrednosti sečne kisline v vaši krvi,

anafilaktični šok ali poslabšanje znakov alergije na hrano,

hude kožne reakcije (npr. eksudativni multiformni eritem).

Če se pri vas pojavi kateri od navedenih neželenih učinkov, o tem nemudoma obvestite svojega

zdravnika.

Poročanje o neželenih učinkih

Če opazite katerega koli izmed neželenih učinkov, se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Posvetujte se tudi, če opazite neželene učinke, ki niso navedeni v tem navodilu. O neželenih

učinkih lahko poročate tudi neposredno na:

Javna agencija Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke

Sektor za farmakovigilanco

Nacionalni center za farmakovigilanco

Slovenčeva ulica 22

SI-1000 Ljubljana

Tel: +386 (0)8 2000 500

Faks: +386 (0)8 2000 510

e-pošta: h-farmakovigilanca@jazmp.si

spletna stran: www.jazmp.si

S tem, ko poročate o neželenih učinkih, lahko prispevate k zagotovitvi več informacij o varnosti

tega zdravila.

5. Shranjevanje zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!

Shranjujte pri temperaturi do 25 °C.

Zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz ne smete uporabljati po datumu izteka

roka uporabnosti, ki je naveden na škatli in pretisnem omotu poleg oznake EXP.

Datum

izteka roka uporabnosti se nanaša na zadnji dan navedenega meseca.

Zdravila

smete

odvreči

odpadne

vode

gospodinjske

odpadke.

načinu

odstranjevanja zdravila, ki ga ne uporabljate več, se posvetujte s farmacevtom. Taki ukrepi

pomagajo varovati okolje.

6.

Vsebina pakiranja in dodatne informacije

Zdravilni učinkovini sta bisoprololijev fumarat in acetilsalicilna kislina.

Pomožne snovi so koruzni škrob, mikrokristalna celuloza, magnezijev stearat, stearinska kislina,

hidroliziran polivinilalkohol, titanov dioksid (E171), smukec, lecitin (sojin) (E322), ksantanski

gumi.

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

Kapsula: želatina, titanov dioksid (E171).

Črnilo: šelak, črni železov oksid (E172), propilenglikol, amonijev hidroksid.

Izgled zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz in vsebina pakiranja

Kapsule so bele in na njih je natisnjena jakost.

Zdravilo Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz 5 mg/100 mg in 10 mg/100 mg trde kapsule so

na voljo v pakiranjih po 10, 14, 28, 30, 56, 60, 90, 98 in 100 kapsul.

Na trgu morda ni vseh navedenih pakiranj.

Način in režim predpisovanja in izdaje zdravila Bisoprolol/acetilsalicilna kislina Sandoz

Predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept.

Imetnik dovoljenja za promet z zdravilom

Sandoz farmacevtska družba d.d.

Verovškova ulica 57

1000 Ljubljana

Slovenija

Izdelovalci

Pharmaceutical Works Polpharma S.A

19, Pelplinska Str., 83-200 Starogard,

Gdanski, Poljska

ExtractumPharma Co. Ltd

6413 Kunfeherto IV.,

Korzet 6

Madžarska

Sanico NV

Veedijk 59, 2300 Turnhout

Belgija

Lamp San Prospero S.p.A

Via Della Pace 25/A, 41030 San Prospero s/S Modena

Italija

Navodilo je bilo nazadnje revidirano dne

12. 5. 2017

JAZMP-IB/035/G -12.05.2017

3-8-2012

Danish Pharmacovigilance Update, 21 June 2012

Danish Pharmacovigilance Update, 21 June 2012

Among the topics covered in this issue of Danish Pharmacovigilance Update are: Decrease in the number of intoxications and suicide attempts using drugs containing acetylsalicylic acid or paracetamol.

Danish Medicines Agency

29-10-2018

Clopidogrel/Acetylsalicylic acid Zentiva (Sanofi-Aventis groupe)

Clopidogrel/Acetylsalicylic acid Zentiva (Sanofi-Aventis groupe)

Clopidogrel/Acetylsalicylic acid Zentiva (Active substance: clopidogrel / acetylsalicylic acid) - Centralised - 2-Monthly update - Commission Decision (2018)7249 of Mon, 29 Oct 2018 European Medicines Agency (EMA) procedure number: EMEA/H/C/1144/WS1433/0051

Europe -DG Health and Food Safety