PARACETAMOL PHARMA COMBIX EFG 1 g 20 comprimits

Andorra - català - CedimCat (Centre d'Informació de Medicaments de Catalunya)

ingredients actius:
paracetamol
Codi ATC:
N02BE
Designació comuna internacional (DCI):
paracetamol
formulario farmacéutico:
Comprimits
Vía de administración:
Oral
Número d'autorització:
663663

Documents en altres idiomes

Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari
espanyol 27-04-2022
Fitxa tècnica Fitxa tècnica
espanyol 09-12-2019
Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari
anglès 27-04-2022
Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari
francès 27-04-2022
Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari
àrab 27-04-2022
Informació per a l'usuari Informació per a l'usuari
xinès 27-04-2022

Llegiu el document complet

PARACETAMOL PHARMA COMBIX EFG

1 g 20 comprimits

paracetamol

Indicacions

Medicament que disminueix el dolor (ANALGÈSIC) i la febre (ANTIPIRÈTIC).

Consideracions

Prengui els comprimits empassant-los amb ajuda d'un got d'aigua.

Pot prendre aquest medicament amb o sense aliments; si té molèsties d'estómac, prengui'l amb algun aliment.

S'aconsella que prengui aquest medicament sempre en les mateixes condicions per tal d'augmentar la seva

eficàcia.

Segueixi estrictament la pauta indicada pel seu metge pel que fa a dosi i freqüència d'administració.

NO ha de prendre més de 4 grams de paracetamol al dia.

Avisi el seu metge si pateix o ha patit problemes de fetge.

Aquest medicament modifica l'acció d'altres fàrmacs, NO prengui altres medicaments sense consultar abans

al seu metge o farmacèutic.

NO begui alcohol mentre duri el tractament, perquè poden augmentar els efectes adversos.

Efectes adversos

Si vostè segueix la pauta indicada, no solen aparèixer efectes adversos.

Posologia

Prengui 1 comprimit cada 8 hores.

VIA ORAL.

Productes similars

Cerqueu alertes relacionades amb aquest producte

Veure l'historial de documents

Compartiu aquesta informació